W jaki sposób wysłać paczkę do UK?

Wiele osób ma rodzinę w Wielkiej Brytanii lub znajduje się w Anglii i chce zrobić bliskim miłą niespodziankę. Paczka to UK jest łatwa do nadania. Nie trzeba nawet wychodzić z domu w celu jej wysłania. Wystarczy zapakować wszystko, dobrze zabezpieczyć przed zniszczeniem, a następnie zamówić kuriera. Można zrobić to przez Internet, nie ma w tym niczego skomplikowanego. Do wyboru są różni przewoźnicy, więc każdy znajdzie z łatwością najkorzystniejszą ofertę.

Jak wysłać paczkę do Wielkiej Brytanii?

Nadawanie paczek stało się obecnie niezwykle łatwe, dotyczy to także przesyłek zagranicznych. Nie ma problemu z tym, aby wysłać coś do Wielkiej Brytanii. Dawniej trzeba było stać w kolejce w urzędzie pocztowym i marnować swój cenny czas. Obecnie nadawanie paczek międzynarodowych stało się niezwykle proste, szybkie i tanie. Wystarczy mieć dostęp do internetu, aby móc wszystko załatwić, bez ponoszenia wysokich kosztów. Można nadać paczkę bezpośrednio na stronie firmy przewozowej lub skorzystać z oferty pośrednika. W przypadku klientów indywidualnych najlepszym rozwiązaniem będzie broker kurierski ze względu na brak konieczności podpisywania umowy z przewoźnikiem. Wstępna wycena przesyłki zajmuje mniej niż minutę. Wystarczy podać podstawowe dane o paczce, a wyświetlą się wszyscy dostępni kurierzy wraz z cennikiem.

Paczka do UK kurierem

Mogłoby się wydawać, że po Brexicie nadawanie paczek do Anglii będzie czymś uciążliwym, ale w praktyce wygląda to zupełnie inaczej. Nie trzeba martwić się żadnymi trudnościami. Paczki docierają bardzo szybko. Każda przesyłka ma swój indywidualny numer trackingowy, dzięki czemu można na bieżąco śledzić jej lokalizację. Zmniejsza się ryzyko zgubienia. Adresat poznaje również szacowany termin doręczenia, co stanowi kolejne udogodnienie. Przesyłki są ubezpieczone w razie zaginięcia lub ich zniszczenia. Istotne jest oczywiście to, aby podać właściwy adres. Bez tego paczka do UK czy innego zagranicznego lub lokalnego zakątka może nie trafić do właściwej osoby. Istnieje też ryzyko jej odesłania do nadawcy. Dokładne oznaczenie przesyłki to podstawa. Kurier zjawi się po jej odbiór w wyznaczonym terminie.

Szybki sposób na nadawanie paczek do Anglii przez internet

W przypadku nadawania paczek za pośrednictwem brokera kurierskiego cała procedura zostaje mocno ułatwiona i przyśpieszona. Wystarczy wpisać wymiary paczki, podać jej wagę. Następnie wybiera się przewoźnika z listy, po czym przechodzi do podania danych teleadresowych nadawcy i adresata. Na udostępniony adres mailowy zostanie wysłana wiadomość z załącznikiem w postaci dokumentów przewozowych. Następuje to po opłaceniu paczki przelewem online. List przewozowy trzeba wydrukować i nakleić na paczkę. Zostanie on potem zeskanowany przez kuriera, który przyjedzie po odbiór przesyłki. Na podstawie numeru trackingowego będzie można śledzić dalsze losy paczki. Bardzo ważne w przypadku przesyłek do Anglii jest to, aby podczas podawania adresu kierować się brytyjskimi kodami pocztowymi. Wyglądają one inaczej niż polskie. Należy wobec tego najpierw dokładnie zapoznać się z prawidłowym zapisem.

Redakcja enh.pl