Czy masz łamliwe włosy? Jest na to sposób

Jeden z problemów z włosami, który bywa dość uciążliwy i wpływa na objętość włosów, to łamiące się włosy. W tym wypadku trzeba szybko opracować strategię pielęgnacji, aby ponownie cieszyć się piękną czupryną.

Jak rozpoznać łamliwe włosy i jakie są ich przyczyny?

Przede wszystkim łamliwe włosy są na ogół szorstkie w dotyku, końcówki mogą być rozdwojone, a włosy ciężko się rozczesują. Po drugie często występuje problem puszenia się włosów, które są matowe i mało sprężyste. Na pewno zastanawiasz się, jakie są przyczyny łamliwych włosów, można tutaj wymienić przede wszystkim niewłaściwą pielęgnację, a także różne czynniki zewnętrzne i wewnętrzne. Jeśli myjesz włosy zbyt ciepłej wodzie, często je prostujesz lub kręcisz, to mogą one stać się bardziej łamliwe. Poza tym farbowanie i rozjaśnianie włosów także jest czynnikiem, który zwiększa ryzyko łamliwości włosów. Zwykła czynność taka jak szczotkowanie i rozczesywanie, powinna być delikatna i z wyczuciem, bo to także może prowadzić do uszkodzenia włosów. Zmiany temperatury zimą i latem to istotny czynnik wpływający na kondycję włosów. Oprócz tego niebagatelne znaczenie ma dieta, która powinna opierać się na witaminach i wypijanie odpowiedniej ilości wody. Włosy, które tracą warstwę lipidową, są narażone na otwieranie się łusek, a przy tym kosmyki przestają być nawilżone. To wszystko sprawia, że włosy mogą się częściej uszkadzać i wypadać.

Pomoc na łamliwe włosy

Jeśli chcesz znaleźć coś na łamiące się włosy, musisz dbać o nie w sposób delikatny, unikać suszenia i mocnych zabiegów stylizacji na gorąco, ale przede wszystkim stosować odpowiednie kosmetyki. Zwróć uwagę na naturalny skład kosmetyków, które są przyjazne dla skóry, jak i dla włosów, nie mają skutków ubocznych. Zadbaj o to, aby mieć produkty oczyszczające do włosów, które usuwają zanieczyszczenia i przywracają równowagę.  Stosowanie odżywek ma ogromne znaczenie w przypadku łamliwych włosów, bo odżywki działają mocniej na włosy niż szampony. Sięgnij po odżywkę proteinową, która ma działanie rewitalizujące, a poza tym wzmacnia włosy i dodaje im pięknego blasku. Proteiny roślinne są uznanym składnikiem, jeśli chodzi o odbudowę włosów i wypełnianie uszkodzeń. Odżywka humektantowa jest także bardzo ważna, bo nawilża włosy, które stają się bardziej sprężyste, a przy tym mniej łamliwe.

W takiej pielęgnacji liczy się wytrwałość

Łamliwe włosy nie są problemem, który da się zlikwidować w kilka dni. Na ogół taka kuracja trwa około trzech miesięcy, a opiera się na stosowaniu oczyszczających szamponów i odpowiednich odżywek do włosów. I dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne to na przykład używanie serum na rozdwojone końcówki, ale także popularne olejowanie włosów na mokro. Można także wykonać peeling skóry głowy. Pamiętaj jednak, aby włosy rozczesywać na mokro, ale nie ciągnąć ich, ani nie szarpać. Mokre włosy są wyjątkowo narażone na łamanie się, dlatego należy uważać z codzienną pielęgnacją. Bardzo duże znaczenie ma także odpowiednia dieta, produkty bogate w białka i witaminy z grupy B i A.

Artykuł sponsorowany

Redakcja enh.pl