Na jakie czynności składa się sprzątanie biurowca?

Utrzymanie czystości w biurowcu to element wpływający na komfort pracy i wizerunek firmy. Regularne sprzątanie biur nie tylko przyczynia się do zdrowia i dobrego samopoczucia pracowników, ale również kreuje profesjonalne środowisko pracy, co ma istotne znaczenie w oczach klientów i partnerów biznesowych. Złożoność tego procesu wymaga odpowiedniej elastyczności, dobrej organizacji i precyzyjnego wywiązywania się z różnorodnych zadań. W artykule przybliżymy temat, jakim jest sprzątanie firm.

Codzienne prace porządkowe to fundament czystości w biurowcu

Regularne sprzątanie to podstawowa czynność utrzymująca biurowiec w nienagannym stanie. W ramach codziennych prac wykonuje się m.in. odkurzanie i mycie podłóg, opróżnianie kubłów na śmieci, ścieranie kurzy z mebli biurowych i sprzętów, a nawet podlewanie roślin doniczkowych.

Poza tym, codzienne sprzątanie firm obejmuje również czyszczenie miejsc, które są często dotykane przez wielu użytkowników. Poręcze, klamki, włączniki świateł i przyciski w windach powinny być dezynfekowane regularnie, dzięki temu można ograniczyć rozprzestrzenianie się drobnoustrojów, co jest niezwykle istotne zwłaszcza w okresach zwiększonego ryzyka zachorowań.

Sprzątanie biurowca – utrzymanie czystości w pomieszczeniach wspólnych

Bardzo ważnym elementem codziennych porządków w biurach jest utrzymanie nienagannej czystości w kuchniach i stołówkach. Systematyczne sprzątanie tych pomieszczeń może również obejmować mycie blatów i urządzeń kuchennych. Niemniej ważne jest sprzątanie toalet, obejmujące ich dezynfekcję i uzupełnianie środków higienicznych. Sprzątanie biurowca to również dbanie o czystość w salach konferencyjnych, w holach oraz w recepcji, czyli wszędzie tam, gdzie odbywa się najwięcej kontaktów z klientami i gośćmi.

Sprzątanie firm – kompleksowa oferta na cały rok

Kompleksowe sprzątanie firm powinno uwzględniać również specjalistyczne czynności, które wykonuje się na terenie obiektu cyklicznie. Niezbędny jest tutaj profesjonalny sprzęt, czyli maszyny sprzątające i specjalistyczne środki czystości. Wśród cyklicznych czynności wymienić można m.in.:

  • dokładne pranie dywanów i tapicerek,

  • mycie wysokościowe okien, 

  • czyszczenie wentylacji i klimatyzacji, 

  • konserwowanie i pielęgnowanie posadzek oraz podłóg,

  • usuwanie graffiti z elewacji budynku.

Współpraca z profesjonalną firmą sprzątającą nie kończy się jedynie na sprzątaniu wnętrz biurowców, ale może również objąć szereg dodatkowych czynności mających na celu zadbanie o czystość i funkcjonalność terenów zewnętrznych.

Firma sprzątająca ze strony internetowej https://czystosc.impel.pl/sprzatanie-obiektow/sprzatanie-biur/ oferuje szeroki zakres usług, które wykraczają poza standardowe sprzątanie biurowca. W okresie zimowym firma może zajmować się odśnieżaniem ciągów komunikacyjnych i usuwaniem sopli z zadaszeń. Z kolei wiosną i latem wyspecjalizowany personel z najwyższą troską zadba o zieleń przy budynku. Dzięki temu tereny przy firmie będą zawsze estetyczne i przyjemne dla oka, co pozwoli zbudować pozytywne pierwsze wrażenie u każdego odwiedzającego.

Redakcja enh.pl