Paczka do UK – ile kosztuje i jak długo idzie?

W dzisiejszych czasach wiele osób mieszka za granicą. Dlatego też bardzo często wysyłane i odbierane są paczki spoza Polski. Znaczna część rodaków mieszka w Wielkiej Brytanii. I jest to kraj, do którego paczki wysyłane są najczęściej. Ale jak wybrać odpowiednią firmę kurierską? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru kuriera? Ile kosztuje paczka do UK i jak długo idzie?

Jak znaleźć dobrą firmę kurierską?

Wybór dobrego przewoźnika paczek nie jest taki oczywisty. Na rynku jest bardzo wiele firm kurierskich, które oferują swoje usługi. Ale która z nich jest godna zaufania? Przed wyborem konkretnej firmy należy przede wszystkim sprawdzić, czy dana firma zajmuje się dostarczaniem przesyłek do kraju docelowego. Kolejną rzeczą jest oczywiście sprawdzenie ceny i czasu dostawy. Istotną kwestią jest także przeczytanie opinii, jakie krążą po internecie o danym kurierze. Dzięki temu można wyeliminować firmy, które dostarczają paczki w złym stanie, mają opóźnienia lub po prostu gubią paczki. Najlepiej wybrać firmę kurierską, która ma duże doświadczenie i ugruntowaną pozycję na rynku.

Możliwość wyceny paczki do Anglii online: https://allekurier.pl/przesylki-zagraniczne/paczki-do-anglii

Ile kosztuje wysłanie paczki do UK?

Koszt wysyłki paczki do UK zależy od kilku czynników. Przede wszystkim firmy kurierskie mają różne ceny. Cena paczki uzależniona jest od jej wielkości oraz od wagi. Istotną kwestią jest także ubezpieczenie paczki. Niektóre firmy kurierskie mają określoną kwotę ubezpieczenia, która jest już w cenie. Ale jeśli w paczce znajdują się cenne przedmioty, to należy dodatkowo zapłacić za ubezpieczenie, aby mieć pewność, że zawartość paczki jest bezpieczna. Należy wziąć pod uwagę, że wysoka cena nie zawsze jest gwarancją bezpieczeństwa. Czasami tani kurier dostarczy paczkę szybciej niż znana i ceniona firma. Koszt przesyłki do UK uzależniony jest także od tego, czy paczka ma dojść ekspresowo, czy w standardowym terminie. Wysyłka do UK standardowej paczki zaczyna się już od kwoty siedemdziesięciu paru złotych.

Ile czasu idzie paczka do UK?

Czas dostarczenia paczki zależny jest od wyboru firmy kurierskiej. Jednak standardowo wynosi on od 4 do 5 dni. Oczywiście czas uzależniony jest także w dużej mierze od okresu, w którym paczka jest wysyłana. W okresie świątecznym naturalnie może on ulec wydłużeniu ze względu na gorący okres przedświąteczny. Można skorzystać także z usługi ekspresowej, dzięki czemu czas dostarczenia paczki z Polski do UK skraca się do 48 godzin. Jedno jest pewne. Lepiej zawsze wysłać paczkę nieco wcześniej, aby doszła na czas. Bo odległość jest spora i podczas podróży może zdarzyć się wiele niespodzianek, które wydłużą czas dostarczenia przesyłki.

Jak zapakować paczkę do UK, aby bezpiecznie dotarła do celu?

Zapakowanie paczki to bardzo ważny element, którego nie można zlekceważyć. Paczka do Wielkiej Brytanii musi pokonać długą drogę i przejść przez wiele rąk. Dlatego musi być dobrze zapakowana. Przede wszystkim przedmioty, które znajdują się w środku nie mogą latać i mieć luzów. Warto każdy przedmiot zapakować w folię bąbelkową i dodatkowo w papier. Jeśli wysyłane są drobne przedmioty to najlepiej spakować je w jakieś pudełeczko, aby się nie obijały o siebie. Całość oczywiście powinna być zapakowana w porządny, twardy karton i dodatkowo w folię bąbelkową. Jeśli w przesyłce znajdują się przedmioty delikatne, takie jak szkło, czy porcelana to na pudełku powinna znaleźć się naklejka z napisem – uwaga szkło – oczywiście w języku angielskim. Całość musi być sklejona porządną taśmą, aby pudełko się nie otworzyło i nie rozleciało.

Redakcja enh.pl