Rodzaje manicure

Dłonie kobiety są czymś, o co pragniemy w prawidłowy sposób zadbać, tak aby prezentowały się one w nader ciekawy oraz atrakcyjny sposób. Pewnie, że marzymy o tym by nie tylko wyglądały ale też stylizacja zwłaszcza paznokci, była odpowiednia pod kątem tego jaka najbardziej nam odpowiada, względnie przypada do gustu. Dlatego wraz z manicure, zamierzamy nie tylko o nią zadbać ale też doprowadzić do estetycznego pozbycia się suchej wokół paznokcia skórki lub też wzmocnić kruchą czy łamliwą płytkę, doprowadzić do regeneracji paznokcia co jak najbardziej jest możliwe.

Zanim jednak zdecydujemy się na wizytę w salonie kosmetycznym, czy też na samodzielne wykonanie manicure, warto dowiedzieć się więcej o poszczególnych odmianach lub możliwościach przeprowadzenia takiego zabiegu.

Manicure klasyczny – jest to nie tylko tradycyjna metoda, ale też jedna z najbardziej popularnych w kontekście zadbania o przylegające skórki lub odświeżenia płytki paznokcia w skuteczny co za tym idzie sposób. Tutaj skupiamy się na klasycznym wyeliminowaniu skórek, dokonaniu skrócenia płytki paznokcia przy jednoczesnym jego odżywieniu, zachowaniu optymalnego kształtu lub też pomalowania paznokci. Wykorzystuje się tutaj typowe preparaty pielęgnacyjne, jak odżywka lub oliwka do paznokci, jest to idealne rozwiązanie dla tych osób, które z wielu powodów nie mają czasu samodzielnie zadbać o wygląd własnych paznokci.

Manicure winylowy – zalicza się również do pewnych metod stylizacji paznokci jaka cieszy się coraz większym zainteresowaniem oraz opiera się o przygotowanie skórek jak i samych paznokci zanim nastąpi położenie lakieru winylowego. Tutaj ogromne znaczenie ma fakt, iż w porównaniu do chociażby hybrydowego, nie zachodzi tutaj potrzeba zastosowania oraz użycia specjalistycznej lampy.

Manicure żelowy – zakłada nie tylko przedłużenie naszej naturalnej płytki paznokcia, ale też jej ewentualnym nadbudowaniu, do czego stosuje się odpowiednie żele budujące jakie pozwalają nam na uzyskanie takiego efektu. Dodatkowo umożliwiają preferowanie kształtu, również w przypadkach gdy nasze paznokcie są mocno zniszczone lub poobgryzane, taki zabieg realizuje się przy uwzględnieniu naturalnej płytki paznokcia oraz dostosowaniu specjalnych szablonów. Zostają one zamocowane na brzegach paznokci, i doprowadza się przez nie wspomniany żel budujący, on podobnie jak lakiery hybrydowe potrzebuje utwardzenia poprzez zastosowanie światła UB albo LED.

Manicure hybrydowy – to zabieg jaki bardzo szybko zyskał w ostatnim czasie na popularności, i pozwala na trwałe oraz skuteczne czy efektywne zadbanie o nasze paznokcie. Tutaj największe znaczenie ma fakt, iż nie jest on w żaden sposób szkodliwy czy negatywnie odbije się na samych paznokciach, zakłada nie tylko przygotowanie skórek ale też samych paznokci do nałożenia w kolejnym etapie bazy budującej lub typowo hybrydowej. Następnym krokiem jest położenie lakieru hybrydowego o adekwatnym do tego kolorze, sam zabieg kończy się wykorzystaniem topu do hybryd lub wipe. Zawsze za każdym razem stosuje się tutaj utwardzenie za pomocą światła UV lub LED, zatem wpływa to nie tylko estetyczną stylizację paznokci, ale też chroni przed ewentualnym zniszczeniem lub ich uszkodzeniem.

Manicure japoński – jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które maja nie lada problem z łamliwą czy też słabą płytką paznokcia, ten zabieg zakłada ich regenerację w najbardziej odpowiedni oraz skuteczny sposób. Cały zakres realizowanych działań ma na celu wręcz wypiłowanie w same paznokcie specjalistycznych past oraz pyłków jakie są bogate w witaminy takie jak kreatyna, A+ E lub nawet krzemionką z morza japońskiego. Dzięki temu nasze paznokcie nie tylko zyskują, ale też stają się dużo bardziej wytrzymałe i solidne, możliwa jest ich wspomniana regeneracja.

Manicure akrylowy – w tym przypadku mamy okazję do tego, by wręcz wpłynąć na odpowiedni dla nas lub jakikolwiek dowolny kształty samych paznokci, również zdecydować się na ich przedłużenie. Stosuje się do tego specjalne formy, pod które dostaje się preparat pod postacią proszku akrylowego, jaki po utwardzeniu możemy opiłować zgodnie z efektem który zamierzamy uzyskać.

Manicure męski – jak sama nazwa wskazuje, jest on przeznaczony zwłaszcza dla mężczyzn, którzy nie zawsze przykuwają dużą uwagę do pielęgnacji własnych stóp. Dlatego pojawia się na nich twarda skóra, jaka wymaga nie tylko jej odsunięcia ale też przycięcia i nadaniu jednocześnie odpowiedniego kształtu czy nałożeniu specjalnej odżywki.

Redakcja enh.pl