Pomysły na domowe kosmetyki z aloesu

Naturalne kosmetyki już od wielu lat występują w sklepach i drogeriach, ale dopiero gdy sama zaczniesz je robić, zyskasz absolutną pewność co do ich składu i bezpiecznego działania. Oto kilka pomysłów na to, jak możesz wykorzystać w nich aloes. Domowe kosmetyki nie są wcale trudne w przygotowaniu. Opisane niżej preparaty wykonasz z dosłownie kilku produktów.

A pierwszym z nich będzie odżywcza, nawilżająca maska do twarzy. Do jej wykonania potrzebujesz świeżego aloesu, mleka oraz zwykłego cukru stołowego. Najpierw weź jedną łodygę aloesu. Wyciśnij z niej cały sok i przelej go do niewielkiego naczynia lub miseczki. Następnie do takiej papki dodaj pół dużej łyżki tłustego mleka i wysp jedną płaską łyżkę cukru. Wszystko bardzo dokładnie wymieszaj. Poczekaj, aż cukier całkowicie się rozpuści. Dopiero gdy papka osiągnie jednolitą konsystencję, możesz nałożyć ją na twarz. Tego rodzaju naturalne kosmetyki najlepiej stosować bezpośrednio po przygotowaniu. Maskę trzymaj na skórze przez dziesięć minut, po czym delikatnie zmyj ją ciepłą wodą.

Jeżeli twoja skóra jest jednak dość tłusta i wymaga zmatowienia, potrzebne ci są inne domowe kosmetyki z aloesu. Zamiast przygotowywać nawilżającą i odżywczą maskę, wykonaj tą ściągającą. Do niej potrzebujesz już tylko dwóch składników: łodygi aloesu lub czystego żelu z aloesu oraz zielonego ogórka. Najpierw obierz ogórka ze skórki i zetrzyj na tarce o małych oczkach. Dodaj sok z dwóch łodyg aloesu lub dwie duże łyżki samego żelu. Wszystko wymieszaj. Masa powinna mieć konsystencję gładkiego żelu. Nałóż ją na twarz i przytrzymaj przez dziesięć minut.

Przeczytaj więcej na vanilliowynotes.pl

Redakcja enh.pl