Herbaty konopne: alternatywa dla tradycyjnych naparów

Każdy lubi czasem siąść z filiżanką aromatycznej herbaty. Jednocześnie lubimy rozkoszować się nowymi smakami. Czy w związku z tym herbaty konopne mogą być alternatywą dla innych powszechnie znanych mieszanek?

W ostatnich latach produkty konopne stały się bardzo popularne. Co rusz można w sklepach zobaczyć opakowania z zamieszczoną informacją o obecności konopi. Wśród nich są różnego rodzaju herbaty.

W poszukiwaniu nowych smaków

Jednym z powodów sięgnięcia po herbaty konopne (https://kombinatkonopny.pl/kategoria-produktu/herbaty-konopne/) jest możliwość wypróbowania naparów o nowych nutach smakowych. Susz konopny ma oryginalny ziołowy smak, czasem opisywany jest jako nieco ziemisty lub trawiasty. Herbatę można połączyć z różnymi składnikami jak miód bądź owoce. Często w sprzedaży są już gotowe mieszanki, w których konopie są w zestawieniu na przykład z zieloną herbatą i mandarynką. Taka różnorodność kompozycji smakowych pozwala przygotować napar, jaki spełni nasze oczekiwania. Są osoby, które obawiają się herbat zawierających konopie, co wynika z błędnego przekonania o obecności środków psychoaktywnych. Takowych tutaj nie ma, a herbaty są w pełni bezpieczne. Poza unikatowym aromatem po herbaty konopne warto sięgnąć również przez wzgląd na to, że mogą być zamiennikiem dla ziół stosowanych w różnych dolegliwościach.

Alternatywa dla ziołowych naparów

Rumianek, melisa albo mięta to zioła, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Napary z tych roślin powszechnie pije się przy takich dolegliwościach jak problemy ze stresem, bezsenność, kłopoty trawienne. Są w wielu domach. Jeśli jednak znudził nam się ich smak lub nigdy nie odpowiadał, możemy sięgnąć po herbaty konopne. Nie ma w nich co prawda CBD, ale jest natomiast jego nieaktywna forma CBDa. Związek ten działa przeciwwymiotnie i relaksująco. Jest to kolejny powód, dla którego herbaty konopne powinny wzbudzić nasze zainteresowanie. Skuteczne działanie naparu wynika m.in. z tego, że CBDa oddziałuje na receptory serotoniny odpowiedzialnej za prawidłowy przebieg wielu procesów w organizmie jak nastrój, sen i apetyt.

Ważny sposób przygotowania naparu

Jeżeli po zioła sięgamy regularnie, to powinniśmy wiedzieć, jak istotny jest sposób przygotowania naparu. Liczy się zarówno temperatura, jak i czas parzenia niezbędny dla uwolnienia cennych związków. W przypadku konopi również ma to duże znaczenie. Susz zalewamy gorącą, ale nie wrzącą wodą, a następnie parzymy 5 minut. Jest to optymalny czas na uwolnienie wszystkich istotnych składników. Wydawałoby się, że kiedy będziemy parzyć herbatę dłużej, to ilość CBDa będzie większa, ale to tak nie działa. Po przekroczeniu 5 minut jego stężenie maleje.

Dla smaku i korzyści zdrowotnych

Herbaty konopne są propozycją, jaka jest atrakcyjna przez wzgląd na bogactwo aromatów i prozdrowotne właściwości. Różni się pod względem smaku od innych ziołowych herbat, a przy tym może być wykorzystana w celach leczniczych. Możemy się więc rozsmakować w przepysznym naparze przy jednoczesnej świadomości, że korzystnie wpływa na nasze zdrowie i może poprawić ogólne samopoczucie.

Artykuł sponsorowany

Redakcja enh.pl