Dwuetapowe oczyszczanie twarzy – sposób na zadbaną cerę

Dwuetapowe oczyszczanie twarzy to sposób na zadbaną cerę, który staje się coraz popularniejszy wśród profesjonalnych kosmetyczek oraz entuzjastek pielęgnacji skóry. Nic dziwnego – przynosi lepsze rezultaty niż samo tradycyjne mycie za pomocą wody i płynu do mycia twarzy.

Czego dowiesz się z tego artykułu?

  • na czym polega dwuetapowe oczyszczanie twarzy?
  • jakie produkty są zalecane przy dwuetapowym oczyszczaniu twarzy?
  • jaki efekt można osiągnąć dzięki dwuetapowemu oczyszczaniu twarzy?

Na czym polega dwuetapowe oczyszczanie twarzy?

Dwuetapowe oczyszczanie twarzy to metoda oczyszczania twarzy, która składa się z dwóch etapów: oczyszczania olejowego i oczyszczania wodnego. Zanim jednak przejdzie się do oczyszczania dwuetapowego, należy wcześniej wykonać demakijaż. To ważne, by zmyć makijaż twarzy, oczu i ust za pomocą wacika, nasączonego płynem micelarnym. Dopiero wtedy można wykonać dwuetapowe oczyszczanie. Na czym polegają poszczególne etapy? Pierwszy etap to oczyszczanie olejowe, polegające na aplikowaniu oleju na suchą skórę i wmasowywaniu go delikatnymi ruchami. Ten etap ma na celu usunięcie zanieczyszczeń, sebum i resztek makijażu z porów skóry. Następnie przystępuje się do drugiego etapu oczyszczania, jakim jest oczyszczanie wodne, które polega na użyciu pianki lub żelu do mycia twarzy, by dokładnie oczyścić skórę z pozostałości oleju i zanieczyszczeń. Ten dwuetapowy proces zapewnia skórze dokładne oczyszczenie, usuwa martwe komórki naskórka, przywraca równowagę pH i poprawia teksturę skóry.

mycie-twarzy
Dwuetapowe oczyszczanie twarzy to kompleksowe usuwanie wszelkich zanieczyszczeń skóry

Jakie produkty są zalecane przy dwuetapowym oczyszczaniu twarzy? 

Ponieważ pierwszy etap dwuetapowego oczyszczania stanowi oczyszczanie olejowe, należy użyć w tym celu oleju bądź olejku. Na rynku pojawia się wiele różnych olejków, przeznaczonych do oczyszczania twarzy w dwóch etapach. Jednym z polecanych produktów do tego procesu jest olejek jojoba. Olejek ten ma lekką konsystencję i doskonale usuwa zanieczyszczenia z porów skóry, pozostawiając ją oczyszczoną i odświeżoną. Innym zalecanym produktem jest olej z awokado, który ma silne właściwości nawilżające i odżywcze. Olej ten zawiera witaminy A, C, D i E, które działają kojąco na skórę, zapobiegając przesuszeniu i utracie elastyczności. Można również łączyć olejki ze sobą, by czerpać pozytywne właściwości zarówno z jednego, jak i z drugiego. Połączenie tych dwóch olejków w procesie dwuetapowego oczyszczania twarzy zapewnia kompleksowe działanie, oczyszczając skórę z zanieczyszczeń i pozostałości makijażu oraz przynosząc jej niezbędną wilgoć i odżywienie. W ramach drugiego etapu dwuetapowego oczyszczania twarzy należy użyć płynu, pianki lub emulsji do mycia twarzy. Należy rozprowadzić produkt myjący na całej powierzchni twarzy za pomocą dłoni, gąbki lub szczoteczki sonicznej. Taka dwuetapowa pielęgnacja pozwoli na dokładne zmycie wszelkich zanieczyszczeń bez podrażnień i uczucia ściągnięcia.

ampulka
Olejki roślinne to skarbnica witamin dla odżywienia skóry

Jaki efekt można osiągnąć dzięki dwuetapowemu oczyszczaniu twarzy?

Dzięki dwuetapowemu oczyszczaniu twarzy można osiągnąć wiele korzystnych efektów, zwłaszcza dla osób z problematyczną skórą. Głównymi celami tej metody są walka z trądzikiem i usuwanie zaskórników. Zaleca się wykonywanie dwuetapowego oczyszczania twarzy rano i wieczorem, aby zapewnić skórze codzienną pielęgnację i pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń gromadzących się w ciągu dnia. Efekt tego zabiegu to oczyszczona, promienna i zdrowsza skóra. Dlatego też dwuetapowe oczyszczanie twarzy coraz częściej jest uważane za sekret urody Koreanek, które słyną z nieskazitelnej skóry. Należy jednak pamiętać, że samo oczyszczanie twarzy w dwóch etapach nie wystarczy, by pozbyć się problemów skórnych i zabezpieczyć skórę przed czynnikami zewnętrznymi. By dopełnić pielęgnację, ważne jest stosowanie toniku, by przywrócić skórze twarzy prawidłowe pH oraz używanie kremów, najlepiej tych zawierających filtry UV i UVB dla ochrony przed negatywnym działaniem promieni słonecznych. 

lezaca-kobieta
Dokładnie oczyszczona skóra pozytywnie wpływa na samopoczucie

Dwuetapowe oczyszczanie twarzy to świetny sposób na odpowiednią pielęgnację nie tylko skóry trądzikowej, sprawdzi się również u osób ze skórą normalną, która również potrzebuje oczyszczenia i odżywienia. Warto zainwestować więcej czasu w higienę twarzy i zacząć przeprowadzać ten koreański rytuał pielęgnacyjny, by przekonać się na własnej skórze, jak wspaniałe efekty może przynieść.

Redakcja enh.pl