Pożyczka gotówkowa — jak uzyskać?

Chcesz pożyczyć pieniądze na nieprzewidziane wydatki, realizację marzeń, celów i planów? Sięgnij po niedrogą pożyczkę gotówkową. W artykule wyjaśnimy, jak ją uzyskać. Podpowiemy także, jak wybrać tę, która precyzyjnie odpowie na Twoje potrzeby.

Pożyczka gotówkowa to jeden z najpopularniejszych sposobów finansowania wydatków, za które nie możemy lub nie chcemy zapłacić gotówką. Łatwo dostępna, niedroga i bezpieczna, umożliwia pozyskanie dodatkowych środków na dowolny cel. Czym jest w praktyce?

Czym jest pożyczka gotówkowa?

Pożyczka gotówkowa jest umową między instytucją finansową (pożyczkodawcą) a klientem (pożyczkobiorcą). W ramach jej zapisów pożyczkodawca udostępnia pożyczkobiorcy określoną kwotę. W zależności od zdolności kredytowej pożyczkobiorcy oraz cech konkretnego produktu może być to od kilku do kilkuset tysięcy złotych. Obowiązkiem pożyczkobiorcy jest zwrot pożyczonej kwoty w miesięcznych ratach wraz z odsetkami we wskazanych w umowie terminach.

Jak krok po kroku uzyskać pożyczkę gotówkową?

Chcesz otrzymać pożyczkę gotówkową? Sprawdź, jak to zrobić.

Krok 1 – wybierz dostosowaną do potrzeb ofertę pożyczki

Pierwszym krokiem do zaciągnięcia pożyczki gotówkowej powinien być wybór pożyczkodawcy. Biorąc pod uwagę fakt, że takie produkty znajdują się w ofercie większości banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych, decyzja wcale nie musi być oczywista. Aby dostosować parametry pożyczki do swoich potrzeb, przed złożeniem wniosku porównaj dostępne na rynku oferty. Zwróć uwagę przede wszystkim na:

  • Dostępne kwoty. Kwoty pożyczek gotówkowych mogą wynosić od kilku do kilkuset tysięcy złotych. Pierwszym krokiem powinno być więc wyselekcjonowanie tych, które odpowiadają na Twoje finansowe potrzeby;
  • Jeśli wybrałeś już pożyczkodawców, którzy pożyczą Ci tyle pieniędzy, ile potrzebujesz, czas sprawdzić, ile zapłacisz za pożyczone środki. Aby to zweryfikować, porównaj nie oprocentowanie, lecz wskaźnik RRSO poszczególnych produktów. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania pożyczki uwzględnia wszystkie koszty towarzyszące pożyczeniu pieniędzy i precyzyjnie ilustruje całkowity koszt finansowania w skali roku. Im niższe RRSO, tym tańsza pożyczka;
  • Tempo wydania decyzji. Potrzebujesz pieniędzy na już, a nawet na przysłowiowe wczoraj? Spośród pożyczkodawców oferujących produkty z najniższym RRSO wybierz tych, którzy zapewniają jak najszybsze wydanie decyzji pożyczkowej i ekspresową wypłatę środków;
  • Sposób złożenia wniosku. Online, przez telefon, a może w oddziale? Aby proces wnioskowania o dodatkowe środki był wygodny i komfortowy, wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.


Krok 2 – przygotuj dokumenty

Jeśli wybrałeś już pożyczkę, która najlepiej odpowie na Twoje potrzeby, czas na przygotowanie dokumentów. W zależności od konkretnego pożyczkodawcy oraz kwoty finansowania możesz potrzebować jedynie dowodu osobistego lub także dodatkowych dokumentów: wyciągu z konta z ostatnich 3 lub 6 miesięcy, zaświadczenia od pracodawcy o wysokości i źródle dochodu czy rocznej deklaracji podatkowej PIT. Zanim przystąpisz do kolejnego kroku i złożysz wniosek, upewnij się, że wszystkie masz pod ręką.

Krok 3 – złóż wniosek

Wniosek o pożyczkę gotówkową możesz złożyć tradycyjnie — w oddziale instytucji finansowej, przez internet, a nawet przez telefon. W zależności od tego, który z nich wybrałeś, podążaj za instrukcjami banku, aż do momentu wysłania kompletnie wypełnionego dokumentu.

Krok 4 – poczekaj na decyzję

Kiedy wyślesz wypełniony wniosek pożyczkowy, na podstawie zawartych w nim (i dodatkowych dokumentach) danych pożyczkodawca oceni twoją zdolność kredytową i wyda decyzję. Będziesz musiał poczekać na nią od kilkunastu minut do kilku dni roboczych.

Krok 5 – realizuj plany i marzenia

Jeśli decyzja kredytowa będzie pozytywna, pożyczkodawca niezwłocznie wypłaci środki. A Ty wreszcie będziesz mógł realizować swoje plany, cele i marzenia.

Źródło:
https://www.money.pl/banki/poradniki/artykul/pozyczki-gotowkowe—na-co-uwazac-czym-sie,159,0,2413727.html

Artykuł sponsorowany

Redakcja enh.pl