Jak ściągnąć hybrydę bez acetonu?

Piękne paznokcie to marzenie niejednej kobiety. Jednak niekiedy należy dać odpocząć płytce, która staje się osłabiona na skutek działania żelów czy innych lakierów hybrydowych. Zatem jak ściągnąć hybrydę bez wykorzystania acetonu, który również niszczy paznokcie?

Czym jest aceton?

Na samym początku warto poruszyć kwestię, czym tak naprawdę jest aceton. Jak wiadomo, stosowany jest powszechnie podczas ściągania hybrydy z paznokci. Pod względem chemicznym, jest to bezbarwna i łatwopalna ciecz, której zapach jest niezwykle ostry i drażniący. Aceton kosmetyczny jest mniej szkodliwy niż aceton techniczny, gdyż jest on dodatkowo oczyszczony. W przeciwnym razie niemożliwe byłoby stosowanie go na paznokciach. Jest to składnik najzwyklejszych zmywaczy do paznokci. Nie jest on wyjątkowo szkodliwy dla człowieka, dlaczego zatem czasami lepiej jest ściągnąć hybrydę bez jego użycia? Bowiem dodatkowo osłabia on zniszczoną już płytkę paznokcia, która nie może rozpocząć regeneracji. Jak w takim razie usunąć inaczej lakier hybrydowy?

jak sciagnac hybryde

Jak ściągnąć hybrydę bez acetonu?

Częste używanie acetonu może dodatkowo osłabiać płytkę paznokcia i sprawiać, że stanie się ona miękka i pozbawiona blasku. Zdarzają się także sytuacje, kiedy to panie są uczulone na aceton. Co w takim przypadku? Otóż jak najbardziej możliwe jest usunięcie lakieru hybrydowego bez używania alkoholu. Potrzebne do tego będą odpowiednie pilniczki i tak zwany bloczek. Wierzchnią warstwę lakieru należy na początku spiłować pilniczkiem o większej gradacji. Gdy na paznokciu została już cienka warstwa lakieru hybrydowego, koniecznie należy zmienić pilniczek i wybrać ten o mniejszej gradacji. Podczas takiego usuwania lakieru należy być ostrożnym, aby nie naruszyć paznokcia. Pozostałości hybrydy dobrze jest delikatnie usunąć patyczkiem lub miękką stroną bloczka. Istnieje jeszcze jedna metoda ściągania lakieru hybrydowego bez użycia acetonu.

Sprawdź też: https://www.enh.pl/kiedy-zrasta-sie-ciemiaczko/.

Jak ściągnąć hybrydę – sprytne sposoby

W drogeriach można zakupić specjalne naklejki, które usuwają hybrydę. W takim przypadku, naklejkę nakłada się na paznokcie przed położeniem i utwardzeniem lakieru. Jest ona przezroczysta, zatem nie widać jej. Taką naklejkę należy odpowiednio dopasować do kształtu paznokcia, a następnie położyć na nią lakier hybrydowy, który potem utwardza się w lampie. Te naklejki są naprawdę wygodne podczas późniejszego ściągania manicure, gdy wystarczy lekko podważyć patyczkiem lub czymś ostrym naklejkę, a lakier łatwo odchodzi wraz z nią. Dodatkowo takie rozwiązanie nie uszkadza płytki paznokcia. Wymaga to jednak odrobinę precyzji i cierpliwości, gdyż samo dopasowanie naklejki do paznokcia niekiedy jest dość skomplikowane. O naklejki warto pytać w dobrych drogeriach kosmetycznych bądź sprawdzić renomowane strony internetowe z takimi produktami.

Zobacz także: https://www.enh.pl/jak-dziala-aspiryna-na-wlosy/.

jak sciagnac hybryde

Niekiedy taki manicure osłabia płytkę paznokcia. Jest on jednak wygodniejszym rozwiązaniem niż zwykły lakier, który odpryskuje po kilku dniach. Warto jednak dbać o paznokcie i czasami pozwolić im odpocząć i zregenerować się po takich zabiegach kosmetycznych.

Redakcja enh.pl