Auto na abonament

Z dużą dozą prawdopodobieństwa największym wydatkiem w naszym życiu jest samochód oraz mieszkanie. Posiadanie nowego modelu, nie płacąc za awarie oraz ubezpieczenie jest doskonałym rozwiązaniem. Takie korzyści będziemy mogli osiągnąć, jeśli zdecydujemy się na samochód na abonament, który jest dosyć zbliżony do subskrypcji za telefon, internet bądź telewizję. Po taką usługę coraz częściej sięgają firmy i klienci indywidualni. W dzisiejszych czasach z wynajmu długoterminowego jest dostępny dla praktycznie każdej osoby.
Zdecydowana część osób jest ciekawa, jakie są korzyści auta na abonament. Otóż jest to przede wszystkim posiadanie bezawaryjnego pojazdu, możliwość użytkowania różnych modeli, umowa nie trwa kilka lat, ale również mamy możliwość zobaczenia jak to jest jeździć nowym autem. Jak dobrze wiemy, wszystko ma swoje wady i zalety. Do minusów takiego rozwiązania należy fakt, iż będziemy musieli oddać pojazd w idealnym stanie, mamy ograniczoną możliwość jazdy, a więc za każdy dodatkowy kilometr będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni, jesteśmy zmuszeni wykupić polisę AC. Oprócz tego musimy pamiętać, że auto nie należy do nas i nie możemy go wykupić.
Dosyć często pojawia się pytanie, jaki pakiet wybrać? Pakiet kilometrów w zdecydowanej większości jest w cenie abonamentu, informuje nas o tym, ile kilometrów możemy przejechać. Zazwyczaj są to okolice 10 tysięcy km, które można zwiększyć, jeśli wniesie się dodatkową opłatę. Zakres naszej umowy obejmuje opony letnie oraz zimowe, gdyż samochód wynajmowany jest na 12 miesięcy. Pojazd musi zostać ubezpieczony nie tylko w ramach OC, ale także AC i na domiar tego w szerokim zakresie. Z pewnością masę osób zastanawia fakt, jak wygląda zamawianie samochodu na abonament. Pierwszym krokiem będzie wybranie odpowiedniego pojazdu oraz pakietu, od którego będzie zależała cena całego abonamentu. Później trzeba podpisać umowę i wnieść opłatę początkową. Gdy to zrobimy, samochód jest w pełni do naszej dyspozycji. Jednak nie możemy zapominać, że obowiązuje nas określona rata, którą będziemy musieli płacić co miesiąc przez cały okres trwania naszej umowy. Jeżeli nasz kontrakt się skończy, wtedy oddajemy nasz samochód i możemy skorzystać z całkowicie nowej oferty.
Niekiedy pojawia się pytanie, jakie warunki należy spełnić, aby móc wziąć auto na abonament. Otóż zazwyczaj firmy wymagają, żeby klient był miał ukończone 18 lat, był osobą fizyczną, miał zdolność kredytową oraz posiadał stały dochód, który umożliwi płacenie miesięcznych rat.

podkrzaczek.pl

Redakcja enh.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.