Najlepsze sposoby na siwe odrosty

Farbowanie to jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywany na włosach. Można go przeprowadzić zarówno w domu, jak i w zakładzie fryzjerskim.

Koloryzacja a siwe odrosty

Farbujemy włosy wtedy, gdy chcemy zmienić ich kolor lub pokryć siwe włosy. Trzeba dobrze wybrać kolor farby. Warto pamiętać, że zwykle nie wyjdzie on taki jak na próbniku w drogerii. Niektóre odcienie mogą okazać się za ciemne. Trzeba też uważać z agresywnym rozjaśnieniem, gdyż włosy po takim zabiegu mogą być zniszczone.

Jeżeli mamy siwe włosy, trzeba liczyć się z tym, że po pewnym czasie od farbowania pojawią się nam siwe odrosty, czyli włosy w naturalnym kolorze u nasady głowy. Nie muszą one od razu wymagać koloryzacji. Wszystko zależy od odcienia włosów. Najlepiej w tej sprawie skontaktować się z fryzjerem, który doradzi, jaki kolor włosów wybrać. Podpowie też, jak poradzić sobie z siwymi odrostami. Czasami można zdecydować się np. na pasemka.

Farba na siwy odrost

Najpopularniejszym sposobem na siwe odrosty jest ich zafarbowanie. Najpierw musimy wybrać odpowiednią farbę do włosów. Trzeba zwrócić uwagę na to, czy pokryje siwe włosy. Na rynku jest szeroki wybór produktów. Łatwo dostępne są produkty bez amoniaku, które są mniej szkodliwe. Może warto zdecydować się właśnie na nie?

Na początku zabiegu część przygotowanej wcześniej farby nakładamy na odrost. Czekamy tyle, ile jest podane na opakowaniu farby. Barwnik potrzebuje więcej czasu, by zabarwić siwe włosy. Pod koniec farbowania resztę farby nakładamy na pozostałe włosy i pozostawiamy je na odpowiedni czas. Po upływie czasu zmywamy farbę, myjemy włosy delikatnym szamponem i nakładamy odżywkę do włosów farbowanych.

Musimy pamiętać, by włosy farbowane odpowiednio pielęgnować. Wskazane jest mycie delikatnym szamponem skóry głowy oraz nakładanie odżywek i masek do włosów farbowanych. Jeżeli chodzi o olejowanie, warto wstrzymać się z tym zabiegiem przynajmniej tydzień od farbowania. Może on bowiem wypłukiwać kolor. Gdy zdecydowaliśmy się na jasne blondy, w pielęgnacji powinna pojawić się odżywka z fioletowym pigmentem dla ochłodzenia koloru.

A może spray maskujący odrosty?

Na rynku pojawiły spraye do retuszu siwych odrostów. Są one dostępne w kilku kolorach – od blondów, przez brązy, kończąc na czerni. Wystarczy wstrząsnąć opakowanie i spryskać siwe odrosty sprayem.. Trzeba to robić z pewnej odległości – podobnie jak w przypadku suchego szamponu. Warto odczekać kilka chwil, by włosy wyschły i już można je stylizować w dowolny sposób.

Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to rozwiązanie trwałe. Efekt „koloryzacji” utrzymuje się jedynie do kolejnego mycia. To chyba największa wada tego rodzaju produktu. Przy częstym używaniu trzeba również zwrócić uwagę, by zbytnio nie przesuszyć włosów. Producenci tego rodzaju preparatów podkreślają, że jest to rozwiązanie tymczasowe, dobre do stosowania w awaryjnych sytuacjach.

Siwe włosy potrafią stać się zmorą kobiety. Trzeba jednak zastanowić się, w jakiej fryzurze czujemy się dobrze. Czasem dobrym pomysłem może być drastyczna zmiana i podkreślenie siwizny. Wówczas pozbywamy się zniszczonych farbowaniem kosmyków i stawiamy na naturalność. Siwe włosy mogą wyglądać pięknie!

Redakcja enh.pl