Krótkie sukienki ślubne – hit czy kit?

Coraz częściej panny młode decydują się w najważniejszym dniu swojego życia na krótkie sukienki ślubne. Projektanci sukien wychodząc im naprzeciw tworzą naprawdę wyjątkowe, oryginalne modele, które urzekają stylem, fasonem oraz wyjątkowymi dodatkami. Czy warto wybierać takie krótkie modele, czy jednak lepiej jest zdecydować się na tradycyjną, długą suknię ślubną? Dla kogo przeznaczone są krótkie sukienki i kto w nich wygląda naprawdę dobrze? Na te oraz na wiele więcej innych pytań – odpowiedzi znajdują się poniżej.

Krótkie sukienki ślubne zgodne z aktualnymi trendami

Nie każda panna młoda marzy o typowej wielkiej, rozkloszowanej sukni ślubnej w stylu księżniczki. Coraz częściej kobiety decydują się na krótkie sukienki ślubne, które jak się okazuje również mogą być bardzo ciekawe, efektowne, nowoczesne i stylowe. Wystarczy tylko dobrze poszukać odpowiedniego modelu, który idealnie podkreśli sylwetkę i charakter przyszłej panny młodej. Ponadto, w przypadku takiej sukni można poszaleć z dodatkami. Dzięki temu wiele kobiet tworzy naprawdę bardzo oryginalne stylizacje, które są ponadczasowe.

Popularne modele

W każdym salonie z sukniami ślubnymi panie bez problemu znajdą modele, które kończą się przed kolanem lub równo z nim. Jeszcze kilka lat temu dużą popularnością wśród klientek cieszyły się suknie asymetryczne, czyli takie, które były krótsze z przodu i dłuższe. Co ciekawe, w tym modelu wiele pań (zarówno tych niskich, jak i wysokich) naprawdę prezentowało się bardzo dobrze. Ponadto, przy takiej sukni można było zaszaleć z dodatkami. Dobierając do niej kapelusz z piórem i krótką marynarkę ze stójką otrzymywało się bardzo rockowy look. Niektóre panie stawiały na dość klasyczną wersję i wybierały np. toczek na włosy, uzyskując look z lat 50-tych.

Kiedy warto wybrać krótką sukienkę?

Wesela coraz częściej odbywają się w plenerze lub poza granicami naszego kraju. Gdy para młoda planuje ślub na plaży lub na jednej z greckich czy hiszpańskich wysp – warto w tym momencie postawić na krótką suknię ślubną, która idealnie będzie pasowała do całej aranżacji, a samej pannie młodej w takim modelu będzie po prostu znacznie wygodniej. Wiele dojrzałych kobiet, które decydują się na ślub po 40-tym lub po 50-tym roku życia również chętniej wybiera krótkie sukienki ślubne. Modele w stylu klasycznym, boho, rustykalnym zawsze dobrze się prezentują na każdej sylwetce i bez problemu można je dopasować do każdej panny młodej. Wybierając krótką sukienkę, nie trzeba rezygnować z ciekawych zdobień. W salonach bowiem nie brakuje modeli przepełnionych piórami, cekinami, perłami czy innymi dodatkami, które sprawiają, że taka suknia już z daleka wygląda na bardzo bogatą i szykowną. Dobrze jest jednak zwrócić uwagę przed jej zakupem na materiał. W przypadku krótkiej sukienki ma on olbrzymie znaczenie. Powinien być solidny, efektowny i elegancki. Ważne jest także, by nie powstawały na nim zagniecenia.

Krótkie sukienki ślubne mogą być tak samo stylowe i piękne, jak ich konkurencyjne, długie modele. Warto więc wziąć pod uwagę zakup takiej sukni na tą okazję, gdyż naprawdę dzięki niej można stworzyć wyjątkową stylizację, która oczaruje nie tylko pannę młodą, ale i przyszłego męża oraz wszystkich gości.

Redakcja enh.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *