Jak pomalować aluminiowe felgi?

Każdy samochód prezentuje się bardzo elegancko jesli jest wyposażony w zadbane felgi. Mogą one być stalowe lub aluminiowe. Ich malowanie można powierzyć specjaliście lub wykonać samodzielnie. Jakie są techniki malowania felg?

Malowanie felg a dobór farby

Malowanie alufelg bądź felg stalowych nie jest zbyt skomplikowanym zadaniem. Czynność tą można bez problemu wykonać samodzielnie wówczas, gdy posiadamy wystarczającą wiedzę na ten temat.

Niezwykle ważny jest dobór odpowiedniej farby. Sprawdzonym rozwiązaniem są preparaty w sprayu. Malowanie felg wysokiej jakości farbą w spreyu zawsze zapewnia w pełni zadowoalający efekt końcowy.

Eksploatacja samochodu a malowanie felg

Każdy sdamochód w wyniku eksploatacji z czasem niszczeje i traci swój atrakcyjny wygląd. Z czasem pojawiają się na nim nieestetyczne zabrudzenia oraz zadbrapania. Jednym z istotnych elemetów wyposażenia każdego auta są felgi, które z miarę upływu czasu wymagają odświeżenia. Posaidając odrobinę zdolności czynność tą można wykonać samodzielnie bez jakiejkolwiek pomocy.

Ważne jest aby umieć rozróżnić malowanie felg od naprawy. Otóż o ile pokrycie warstwą farby powierzchni felg nie jest trudne, to ich naprawa nie jest już tak łatwym zadaniem. Niemniej warto zdecydować sie na ten krok, bowiem wówczas samochód na nowo zyskuje atrakcyjny wygląd. Jeśli malowanie felg zostanie wykonane poprawnie, to wówczas
można w skuteczny sposób odświeżyć wygląd auta oraz w dużym stopniu podnieść jego walory estetyczne.

Jak pomalować felgi aluminiowe?

Często bywa tak, że w wyniku użytkowania pojazdu samochodowego na felgach pojawiają się nieestetyczne uszkodzenia. Jeśli są one znaczne, to wóczas samo pomalowanie felg może okazać się niewystarczające. Warto pamiętać o tym, że w domowym zaciszu można zająć się tylko i wyłącznie powłoką lakierniczą, a czynności takie jak prostowanie felg warto pozostawić specjalistom.

Dziś większość aut jest wyposażonych w felgi aluminiowe. Co prawda proces ich malowania jest dość czasochłonny, ale efekt końcowy potrafi być naprawdę satysfakcjonujący.

Renowację felg aluminiowych należy zawszerozpocząć od zdjęcia kół. Gdy opony są włożone na felgi, to wówczas należy je zdjąć. Wówczas malowanie felg jest znacznie wygodniejsze, a opony nie brudzą się.

Prace związane z malowaniem felg należy rozpocząć od ich dokładnego wyczyszczenia. Czynność tę należy wykonać bardzo starannie oraz dokładnie. Ważne jest, aby dobrze pozbyć się brudu zalegającego w zakamarkach felg. Kolejną czynnością jest wyszlifowanie powłoki papierem ściernym. Najlepiej o granulacji od 600 do 2000. Malowanie można przeprowadzić tylko i wyłącznie na czystych, nieporysowanych felgach. Jeżeli po wykonaniu szlifu na felgach wciąż są rysy, to wówczas warto uzupełnić ubytki szpachlą, a następnie całość przeszlifować po raz kolejny.

Po odpowiednim przygotowaniu felg warto je pokryć bezbarwnym lakierem. Zaleca się nakładanie od 3 do 4 warstw. Do malowania alufelg można użyć dowolnego koloru, najlepiej takiego, który będzie dobrze komponował się w kolorem posiadanego samochodu. Każde auto z odnowionymi felgami znacznie zyskuje na atrakcyjności.

zycie-chotomowa.pl

Redakcja enh.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.