Naprawa iPhone – co musisz o niej wiedzieć

To był pamiętny dzień dla fanów telefonii komórkowej. 9 stycznia 2007 roku w San Francisco Steve Jobs, dyrektor generalny Apple, przedstawił iPhone’a – nowe rozwiązanie na lepsze czasy. Był to telefon komórkowy z ekranem dotykowym, wyposażony między innymi w iPoda, aparat i możliwości przeglądania sieci internetowej. Jobs nazwał iPhone’a „rewolucyjnym i magicznym produktem, który dosłownie o pięć lat wyprzedza jakikolwiek inny telefon komórkowy”. Kiedy trafił do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, tysiące klientów ustawiło się w sklepach Apple w całym kraju, aby być jednymi z pierwszych, którzy kupili iPhone’a.

Dzisiaj urządzenia te są jednymi z najpopularniejszych mobilnych gadżetów na świecie, ale chociaż ich sprzedaż wymiernie rośnie z roku na rok, nie wolno zapominać, że jak każde urządzenie mają prawo się popsuć. Czasami niestety trzeba je naprawić.

Najczęstsze usterki iPhone

Co prawda w przypadku produktów firmy Apple najwięcej rejestrowanych usterek ma miejsce zaraz po premierze danego modelu, to jednak można się pokusić o pewien katalog wad i usterek, z którymi borykają się użytkownicy tego sprzętu na bieżąco.

Spora liczba aplikacji do smartfona i całkiem pokaźnych gabarytów wyświetlacze, pożerają stosunkowo szybko moc baterii. Dlatego, pamiętając o bezpieczeństwie samego telefonu i jego posiadacza, trzeba kontrolować na bieżąco jej stan. Wymiana baterii jest wskazana przy nagłym wyłączaniu się aparatu i wtedy powinni się tym zająć wykwalifikowani specjaliści.

Dokuczliwe są także usterki typowo mechaniczne. Pęknięcie, zalanie czy zarysowanie zdarza się całkiem często i choć wymiana szybki ochronnej jest raczej bezproblemowa, to także warto zlecić ją profesjonalnemu punktowi serwisowemu. Podobnie w przypadku niereagujących na dotyk ekranów, problemów z głośnikami czy przegrzewaniem się iPhone’a.

Profesjonalna naprawa iPhone w Warszawie

Pierwsza zasada jest taka, należy to powtórzyć raz jeszcze, aby nie decydować się na samodzielną naprawę uszkodzonego czy wadliwego telefonu. Odpowiednia wiedza i doświadczenie oraz posiadanie niezbędnych przyrządów i umiejętności to sprawy zarezerwowane w tym wypadku dla profesjonalnych, licencjonowanych serwisantów.

W temacie naprawa iPhone Warszawa ma do zaoferowania kilka takich punktów, gdzie nie tylko można wymienić uszkodzone podzespoły telefonu, ale także odzyskać pozornie tylko utracone dane. Serwis Apple jest do tego odpowiednim miejscem. Warszawiacy łatwo odnajdą w internecie właściwe adresy.

Redakcja enh.pl