Modne fryzury asymetryczne – dla kogo?

Fryzjerstwo niesamowicie się rozwija. Kto ma smykałkę do tej dziedziny, może zrobić ogromną karierę. Zarówno pracując z klientami prywatnymi, jak też czesząc i stylizując gwiazdy show-biznesu czy osoby znane z telewizji. Jak w każdej dziedzinie, również we fryzjerstwie są różne ciekawe trendy i nowości, które podbijają serca ludzi. Od pewnego czasu szalenie popularne są między innymi fryzury asymetryczne, które mają magiczną moc wyszczuplania twarzy i korygowania rysów.

Dla kogo nowoczesne fryzury asymetryczne

Czy każdy polubi się z asymetrycznymi fryzurami? Bez wątpienia nie. To strzyżenie dla osób odważnych, które nie boją się odrobiny awangardy. Trzeba jednak przyznać, że to właśnie takie cięcie potrafi niesamowicie odmienić rysy twarzy, podkreślić na przykład kości policzkowe. Dlatego też fryzury asymetryczne będą jak znalazł dla osób, które chciałyby za pomocą strzyżenia wyszczuplić twarz. Wystarczy powiedzieć o tym fryzjerowi, a on wyczaruje asymetryczne uczesanie, które może być zrobione na włosach półdługich lub krótkich. Można zdecydować się na coś naprawdę odważnego. Może być to zatem fryzura, która z jednej strony będzie totalnie wygolona za pomocą maszynki. Takie uczesania były modne kilka lat temu. Dzisiaj to już natomiast coś dobrze znanego, co nie wzbudza dłużej sensacji. To bez wątpienia doskonałe uczesanie dla osób, które lubią niestandardowe rozwiązania.

Zobacz także: Sukienki wizytowe – najpiękniejsze propozycje dla dojrzałych kobiet

Damskie fryzury asymetryczne

Asymetryczne strzyżenie nie musi być wcale aż tak awangardowe. Można zdecydować się na przykład na trochę bardziej odważne cieniowanie, ale to wszystko na włosach długich. Dzięki temu fryzura nabierze lekkości, co jest istotne między innymi dla osób, które mają bardzo gęste i grube włosy. Asymetryczne cieniowanie pozwoli również ładnie wyeksponować na przykład linię szyi i dekoltu, dzięki czemu osoby niższe będą się lepiej prezentować. Często włosy tej samej długości, grube i gęste, dla niewysokich pań nie są do końca dobrym wyborem. Lekka asymetryczna fryzura to coś innego.

Sprawdź: Fryzura na wesele, a krótkie włosy. Garść inspiracji.

Inspiracje, czyli jak znaleźć wymarzoną asymetryczną fryzurę?

Warto pamiętać o tym, że dużo łatwiej komunikować się z fryzjerem wtedy, gdy pokażemy mu interesującą nas fryzurę. Aby uniknąć nieporozumień, które mogą owocować w strzyżenie, które totalnie nie spełnia naszych oczekiwań, najlepiej wcześniej znaleźć w Internecie lub czasopiśmie zdjęcie fryzura, która się nam podoba. Dlatego też dobrym pomysłem jest przyjście do fryzjera odrobinę wcześniej, dzięki czemu uda się znaleźć odrobinę czasu na zobaczenie dostępnych tam katalogów. Jak znaleźć dobrego fryzjera? Dzisiaj coraz więcej osób z tej branży prowadzi na przykład swoje social media, gdzie dzielą się zdjęciami efektów swojej pracy u innych klientów. Warto śledzić takie konta. To najlepszy sposób na znalezienie fryzjera, który przykładowo specjalizuje się w koloryzacji, pielęgnacji włosów zniszczonych albo właśnie strzyżeniu awangardowym i asymetrycznym.

Redakcja enh.pl