Fryzura na wesele, a krótkie włosy. Garść inspiracji.

Krótkie fryzury są bardzo popularne ostatnimi czasy. Jeszcze do niedawna panowała moda na jak najdłuższe włosy, obecnie na ulicy coraz częściej można spotkać panie w zadziornych, krótkich fryzurkach. Wydawać by się mogło, że stylizacja krótkiej fryzury to bułka z masłem. Rzeczywistość jest zgoła inna. Bywa tak, że krótkie włosy wymagają o wiele lepiej zachodu, by dobrze się prezentować, zwłaszcza, jeśli chodzi o większe okazje. Fryzura na wesele na krótkich włosach również może prezentować się fantastycznie, trzeba jednak wykazać się przy jej tworzeniu nie lada pomysłowością.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego warto skrócić włosy?
  • Krótkie włosy – fryzura na wesele
  • Zaczesane włosy – fryzura na wesele
  • Szaleństwo z grzywką
  • Fryzura na wesele krótkie włosy – jak ułożyć kręcone włosy?

Dlaczego warto skrócić włosy?

Moda na krótkie włosy wydaje się szczególnie praktyczna latem, kiedy temperatury na dworze stają się nie do zniesienia. To właśnie w tym czasie większość kobiet ma dość swoich długich włosów i decyduje się na drastyczne cięcie. W krótkich włosach latem jest o wiele chłodniej, a przede wszystkim – wygodniej.

Wiele kobiet decyduje się również na radykalną zmianę fryzury podyktowaną chęcią zmiany i odświeżenia swojego wizerunku. Niektóre panie mogą zwyczajnie czuć się znudzone swoim odbiciem w lustrze i chcą dodać mu nieco świeżości. Jednak zanim sięgnie się po nożyczki, warto zastanowić się, czy ścięcie włosów jest zawsze dobrym wyjściem. Krótkie fryzury nie dla każdej pani będą odpowiednie – są takie typy urody, które zdecydowanie lepiej prezentują się w otoczeniu dłuższych pukli. Jednak decyzja o ścięciu włosów powinna być zawsze podejmowana indywidualnie i podyktowana własną potrzebą.

Zobacz także: Modne fryzury asymetryczne – dla kogo?

Ścięcie włosów czasem bywa także koniecznością. Osoby, które mają fryzury zniszczone przez nieodpowiednio przeprowadzone zabiegi kosmetyczne bądź przez kiepski stan zdrowia, mogą zdecydować się na cięcie w celu ich regeneracji.

fryzura na wesele

Fryzura na wesele krótkie włosy

Wydawać by się mogło, że krótkie włosy nie stanowią pola do opisu dla fryzjera. Nic bardziej mylnego. Także na krótkich włosach można wyczarować prawdziwe cuda, jeśli wykaże się odrobinę kreatywności. Portfolio największych mistrzów fryzjerstwa pokazuje, że krótkie fryzurki mogą być arcydziełami. Dlatego jeśli chodzi o fryzury na wesele, także krótkie włosy gwarantują wiele możliwych opcji.

Zobacz także: Sukienki wizytowe – najpiękniejsze propozycje dla dojrzałych kobiet

Włosy zaczesane do tyłu – fryzura na wesele

Fryzura na wesele wcale nie musi być skomplikowana, by być efektowna i przyciągająca uwagę. Hitem ostatnich sezonów są włosy gładko zaczesane do tyłu. Wystarczy przy pomocy odpowiednich kosmetyków do stylizacji wysuszyć włosy, kierując ich pasma w tył głowy. Można dodatkowo dodać im objętości, nadając fryzurze kształt przy pomocy okrągłej szczotki. Takie uczesanie będzie stanowiło świetną bazę dla weselnej kreacji. Wystarczy dobrać wystrzałowe dodatki i efektowny makijaż. Bardzo ważne jest, by tak prosta fryzura nie miała żadnych wad. To jej nieskazitelna gładkość oraz idealne uformowanie czyni ją tak spektakularną.

fryzura na wesele krótkie włosy

Szaleństwo z grzywką

Posiadaczki krótkich włosów i grzywki mogą zaczesać ją na bok, by stworzyć odświętny, weselny look. Włosy można wysuszyć, układając grzywkę w odpowiednim kierunku przy pomocy palców i kosmetyków do stylizacji. Dodatkowo, można nieco zaszaleć, kierując pasma grzywki we wszystkie możliwe strony. Pozwoli to na uzyskanie oryginalnego, drapieżnego efektu, który z pewnością zyska uznanie niejednego weselnego gościa. Włosy stylizowane w ten sposób będą wyglądały na uczesane wiatrem. Nie wolno zapominać o utrwaleniu fryzury lekkim lakierem, by nienaruszona przetrwała szaleństwa na parkiecie.

Fryzura na wesele krótkie włosy – jak ułożyć kręcone włosy?

Kręcone włosy mogą stanowić nie lada wyzwanie. Naturalny skręt można podkreślić przez użycie dyfuzora, który uporządkuje krnąbrne fale. Urok krótkich włosów można podkreślić przy użyciu odpowiednich dodatków – na przykład, cienkiej, aksamitnej wstążki. Taka weselne fryzura będzie doskonale komponować się z lekką, romantyczną kreacją.

Podsumowując, fryzura na wesele z krótkich włosów nie musi być nudna i prosta. Warto także zainwestować w odpowiednie dodatki, które nieco ją podkręcą: biżuteryjne opaski, fantazyjne spinki mogą być bardzo pomocne przy tworzeniu weselnego looku.

FAQ

Dlaczego warto skrócić włosy?

Moda na krótkie włosy wydaje się szczególnie praktyczna latem, kiedy temperatury na dworze stają się nie do zniesienia. To właśnie w tym czasie większość kobiet ma dość swoich długich włosów i decyduje się na drastyczne cięcie.

Jak ułożyć krótkie włosy na wesele?

Zaczesane włosy to jeden z najczęściej wybieranych sposobów stylizacji krótkich włosów na wesele. To szybki i prosty sposób na stworzenie eleganckiej fryzury, która będzie odpowiednia na tę uroczystą okazję.

Jak ułożyć kręcone włosy na wesele?

Aby stworzyć wesele na kręconych włosach, najlepiej skorzystać z lokówki lub prostownicy do robienia fal.

Redakcja enh.pl