Dlaczego posiadacze Macbooków powinni korzystać wyłącznie z usług autoryzowanych serwisów?

Zakup komputera marki Apple związany jest z niemałym wydatkiem, jednak w razie potrzeby możemy skorzystać z naprawy gwarancyjnej, której koszty pokrywa producent. Bez względu na to, z jakim typem awarii mamy do czynienia, zawsze korzystajmy wyłącznie z usług autoryzowanych serwisów. Dlaczego jest to tak istotne?

Wiedza i doświadczenie pracowników

Chcąc naprawić Macbooka, warto powierzyć sprzęt osobom, które posiadają odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie zawodowe. Warto mieć na uwadze, że tego typu komputery różnią się budową od innych laptopów, dlatego też osoba, która nigdy wcześniej nie pracowała z Macbookiem, nie będzie w stanie naprawić go, przywracając jego podstawowe funkcje. Wydaje się, że wymiana powłoki antyrefleksyjnej czy naprawa uszkodzonego układu video to proste czynności, z którymi powinien poradzić sobie każdy, kto ma podstawową wiedzę z zakresu elektroniki. Tymczasem w praktyce okazuje się, że naprawa sprzętu marki Apple, bez względu na to, czy chodzi o laptopy, czy telefony, to zadanie wyłącznie dla doświadczonych profesjonalistów.

Utrata gwarancji

Kupując sprzęt marki Apple, otrzymujemy na niego gwarancję. Oznacza to, że w przypadku awarii koszty naprawy pokryje producent. Niemniej jednak przewiduje on pewne wyłączenia odpowiedzialności, co w praktyce oznacza, że nie zawsze będziemy mogli skorzystać z całkowicie darmowej naprawy, nawet jeśli gwarancja wciąż obowiązuje. Ma to miejsce na przykład wtedy, gdy skorzystamy z usług nieautoryzowanego serwisu, który – zamiast naprawić sprzęt – doprowadzi do jeszcze większych szkód. Dlaczego klienci oddają Macbooki do nieautoryzowanych serwisów? Powodem jest najczęściej czas – chcąc jak najszybciej odzyskać sprzęt, na przykład będą w podróży, decydujemy się naprawić go w niepewnym miejscu. Tymczasem dostępność punktów autoryzowanych jest naprawdę duża, dlatego warto poszukać takiego, który znajduje się w pobliżu. Pomoże nam w tym internet – wystarczy wpisać w wyszukiwarkę serwis Macbook Poznań (ewentualnie zmienić nazwę miasta), a lista punktów ukaże się w kilka sekund.

Sprzęt gotowy do pracy

Bez względu na to, czy w naszym sprzęcie konieczna jest wymiana matrycy, czy też serwisant musi przeprowadzić znacznie bardziej zaawansowane prace, możemy mieć pewność, że otrzymamy z powrotem sprzęt gotowy do pracy, jeśli tylko powierzymy jego naprawdę zaufanym osobom. Macbooka możemy przetestować jeszcze przed jego odbiorem, upewniając się, że wszystko działa dokładnie tak, jak powinno. Otrzymamy także porady na temat tego, jak postępować ze sprzętem, aby ponownie nie uległ on awarii. 

Redakcja enh.pl