Układanie męskich włosów – czego używać?

Schludne, czyste i zadbane włosy stanowią wizytówkę każdego człowieka. Obecnie dużą uwagę do swojego wizerunku przykładają już nie tylko kobiety, ale także mężczyźni. Z tego powodu, już nawet w niewielkich miejscowościach możemy skorzystać z usług fryzjera męskiego oraz barbera, a producenci kosmetyków dla mężczyzn oferują szeroką gamę produktów przeznaczonych do pielęgnacji i stylizacji kosmyków. Układanie męskich włosów jest zdecydowanie łatwiejsze wtedy kiedy dysponujemy odpowiednimi produktami. Czego możemy używać, stylizując fryzury męskie? Podpowiadamy.

Pasty do włosów

Żeby nasze włosy prezentowały się jak najlepiej, a fryzura była trwała i wytrzymała, powinniśmy sięgnąć po kosmetyki utrwalające, które ułatwiają formowanie pukli. Wśród najbardziej uniwersalnych i łatwych w użytkowaniu kosmetyków wykorzystywanych do układania męskich włosów, prym wiedzie pasta do włosów. Jest to produkt, który nadaje włosom piękny, zdrowy wygląd, połysk, miękkość i gładkość. Jest wygodny w użyciu i łatwy w aplikacji, a dodatkowo bardzo wydajny. Z tego powodu jest to świetne rozwiązanie zwłaszcza dla początkujących osób, które chcą ujarzmić swoje kosmyki. To, co wyróżnia pasty do włosów to również fakt, iż nie przeciążają one nadmiernie naszych kosmyków ze względu na to, że zazwyczaj oparte są na bazie wodnej formuły, w związku z tym, ich zmywanie, również nie powinno sprawiać żadnych problemów.

Pomady do włosów

Wśród kosmetyków, które możemy wykorzystywać podczas układania włosów, wymienia się też pomady. Są to uniwersalne produkty do stylizacji włosów, które występują w różnych wariantach mocy, utrwalenia, a także zapachach. Dzielą się na wersje wodne oraz woskowe. Te pierwsze, jak sama nazwa wskazuje, wykonane są na bazie wody. Dlatego nazywane są też pomadami żelowymi. Dość szybko zastygają na włosach, tworząc na nich delikatną skorupę, jednak nie sprawiają problemów z wymyciem ich z włosów. Z kolei woskowe pomady, jak sama nazwa wskazuje, tworzone są na bazie wosku, zazwyczaj pszczelego, ale również innych typów. To, co je wyróżnia, to przede wszystkim duża gęstość, a także fakt, iż zastygają po nałożeniu na włosy, dzięki wykorzystanym do ich produkcji woskom. Po zastosowaniu takiej pomady pukle nadal są elastyczne w dotyku i można je poprawiać na przykład grzebieniem w ciągu dnia.

Układanie męskich włosów

Żel do włosów

Jeszcze do niedawna jednymi z najchętniej wykorzystywanych przez mężczyzn produktów do stylizacji włosów były żele. Wtedy jednak zazwyczaj wykonywane były na bazie alkoholu. Z tego powodu przesuszały pukle i sprawiały, że włosy były matowe i przyklapnięte. Obecnie jednak producenci żeli do włosów oferują nam różne formuły takich kosmetyków. Dlatego jeżeli postawimy na wysokiej jakości produkt, który nie zawiera alkoholu, a znajdują się w nim naturalne ekstrakty, wówczas może być to świetny preparat do stylizacji włosów. Żele do włosów są łatwe w aplikacji, wydajne i dostępne w różnych konsystencjach, a także stopniach utrwalenia, dzięki czemu każdy z pewnością znajdzie produkt dostosowany do swoich oczekiwań.

Wosk do włosów

Wśród produktów wykorzystywanych przez mężczyzn do stylizacji włosów, wymienia się również woski. Preparaty takie można stosować zarówno na mokre, jak i suche włosy, a aby je wykorzystać, należy najpierw rozgrzać niewielką ilość wosku w dłoniach, a następnie przenieść je na włosy. Wosk do stylizacji świetnie sprawdza się na różnych typach włosów. Wykonany jest on z różnych rodzajów wosku i może mieć nie tylko działanie utrwalające fryzurę, ale również odżywiające i nawilżające pukle.

Glinka do włosów

Podobne właściwości do wosku wykazuje glinka do włosów, która ma niemal identyczną twardość, konsystencję i poziom utrwalenia. Jednak glinka dodatkowo obfituje w różne makro i mikroelementy, które działają odżywczo na włosy i skórę głowy. Dodatkowo polecana jest ona osobom zmagającym się z nadmiernym wydzielaniem sebum. Produkt ten daje wykończenie matujące i nieco wchłania nadmiar sebum znajdującego się we włosach. Glinka dodaje włosom ciekawej struktury, lecz nie skleja ich, dzięki czemu świetnie sprawdza się zwłaszcza w naturalnych i nieuporządkowanych stylizacjach.

Układanie męskich włosów

Wśród pozostałych produktów do stylizacji męskich włosów, które można wykorzystać, tworząc fryzury na co dzień, jak i na większe wyjścia, można wymienić na przykład lakier, ale również krem do włosów. Ten pierwszy produkt ma zupełnie inną formułę ze względu na to, że znajduje się on w opakowaniach w sprayu. Krem z kolei świetnie sprawdza się do usztywniania i wygładzania włosów. Jest dobry szczególnie dla kosmyków falowanych i kręconych.

Materiał zewnętrzny

Redakcja enh.pl