Tani w budowie, szybki w realizacji. Projekt domu przy Bukowej 12, czyli wszystkie zalety małej parterówki.

W poszukiwaniu projekty domu, który nie spędzi nam snu z powiek i pozwoli się zrealizować szybko i niewielkim kosztem warto zatrzymać się przy Bukowej 12. Ta niewielka parterówka z potencjałem należy do projektów domów ekonomicznych zarówno w budowie, jak i w utrzymaniu. Co oferuje swoim mieszkańcom Dom przy Bukowej 12? Zajrzyjmy do szczegółów projektu. 

Dom przy Bukowej 12
Dom przy Bukowej 12

Przytulny, elegancki, komfortowy – projekt skrojony na miarę.

Gotowe projekty domów o niewielkiej powierzchni użytkowej są coraz częściej wybierane do realizacji przez inwestorów, którzy szybko i bez komplikacji chcą zamieszkać w nowym domu.

Dom przy Bukowej 12 na powierzchni 75-ciu m² mieści aż trzy sypialnie, otwarty salon, kuchnię i dużą łazienkę z wanną i kabiną prysznicową. Przestrzeń użytkowa została tu maksymalnie wykorzystana i zaprojektowana w ergonomiczny i wygodny dla mieszkańców sposób.

Bukowa 12 swoim wyglądem zewnętrznym narzuca skojarzenia z domami realizowanymi w stylu skandynawskim. Białe elewacje, czarna dachówka, drewniane dekoracje elewacyjne, czy stolarka okienna w stalowych kolorach to oznaki nowoczesnego stylu pozostającego w harmonii z naturą.
 Wnętrze zostało klasycznie podzielone na część dzienną, którą tworzy otwarta kuchnia i pokój dzienny oraz komfortową strefę nocną. W salonie zaprojektowano kominek, który uprzyjemni chłodne wieczory całej rodzinie. Znalazło się tu również miejsce na wygodną sofę, telewizor i stół. Kuchnia jest doskonale doświetlona poprzez duże okno. Zaprojektowano ją jako częściowo zamkniętą przestrzeń. Od jadalni oddziela ją nowoczesna lada, przy której można umieścić krzesła barowe (hokery) i zjeść szybki posiłek, bez konieczności przenoszenia pożywienia do jadalni.

Na nocną strefę odpoczynku składają się trzy wygodne sypialnie, w których znajdzie się miejsce na biurko, szafę, łóżeczko, czy wygodne dwuosobowe łóżko w sypialni małżeńskiej. Istotną rolę pełnią przy Bukowej 12 również pomieszczenia dodatkowe. W kotłowni znajdziemy miejsce na pralnie, a dzięki drzwiom zewnętrznym możemy wykorzystać ją jako magazyn na ogrodowe meble, kosiarkę, czy inne sprzęty niezbędne w gospodarstwie domowym. Dom przy Bukowej 12 ma w całości zadaszone wejście do domu, co jest praktycznym zabiegiem architektonicznym podnoszącym komfort użytkowania budynku. Projekty domów parterowych o małej powierzchni są wdzięcznym do realizacji typem budynków, dzięki swej prostej konstrukcji. Sprawdźmy jak wyglądają szczegóły techniczne w przypadku Bukowej 12.

Dom przy Bukowej 12 – rzut parteru
Dom przy Bukowej 12 – rzut parteru

Prosta konstrukcja, zwarta bryła, niewielkie wymiary – przepis na projekt domu taniego w budowie.

Regularna bryła, symetryczny, dwuspadowy dach oraz zoptymalizowana konstrukcja sprawiają, że Dom przy Bukowej 12 jest tani i szybki w budowie. Prosta forma domu, regularny kształt i niewielka powierzchnia zabudowy ułatwiają realizację. Dotyczy to głównie dwóch najdroższych w wykonaniu elementów budynku – fundamentów i dachu. W projekcie przewidziano oszczędną konstrukcję ścian nośnych, redukując ich liczbę do minimum. Do koniecznego minimum zredukowano również obecność kominów. Jeden ciąg kominowy obsługuje kocioł grzewczy oraz kominek, a drugi jest kominem wentylacyjnym umieszczonym w ścianie przy kuchni. Jest to opcja pozwalająca zaoszczędzić sporo pieniędzy podczas budowy. W projekcie zastosowano lane stropy żelbetowe, dzięki czemu można rozważyć adaptację poddasza na cele mieszkalne. Jeśli w trakcie użytkowania wystąpi konieczność zorganizowania dodatkowej przestrzeni, nie będzie przeszkód, aby dostosować przestrzeń strychu do funkcji mieszkalnej. Otrzymamy w ten sposób około 50 m² extra przestrzeni, w której można zaprojektować kilka pokoi i łazienkę. Bukowa 12 spełnia wszystkie warunki, jakie powinny mieć projekty domów tanich w budowie. Również dlatego, że ze względu na swoje wymiary można go realizować na małych działkach. Niewielka parcela jest tańsza w zakupie, co generuje oszczędności już na samym starcie przygody z budową domu.

Budowa taniego domu to jednak nie wszystko. Warto również zwrócić uwagę, dokonując wyboru, czy dany projekt będzie równie ekonomiczny w eksploatacji. Przy Bukowej 12 przewidziano dwa warianty ogrzewania. Możemy skorzystać z projektowanego systemu na gaz, lub zastosować dodatkowy projekt kotłowni na paliwo stałe. Aby dać większe możliwości wyboru inwestorom decydującym się na ten budynek, projektanci uzupełnili go o pakiet energooszczędnych dodatków. Do wykorzystania jest schemat instalacji solarnej oraz projekt wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (rekuperacja). Zastosowanie tych nowoczesnych rozwiązań pozwoli znacznie obniżyć koszty związane z ogrzewaniem domu i przygotowaniem ciepłej wody na użytek domowników.

Projekty domów energooszczędnych, do których zalicza się Dom przy Bukowej 12, zaprojektowany w standardzie WT 2021, to aktualnie najpopularniejsze domy wybierane do prywatnych realizacji.

Dom przy Bukowej 12
Dom przy Bukowej 12

Projekty małych domów parterowych dają wysokie prawdopodobieństwo sukcesu inwestycyjnego przy zredukowanych nakładach finansowych. Za cenę przeciętnego mieszkania w wielkomiejskim apartamentowcu możemy zbudować elegancki dom, pełen ciepła i klimatu, który da nam nieporównywalne z mieszkaniem poczucie swobody i komfortu.

Dom przy Bukowej 12 dostępny jest w ofercie pracowni projektowej  GALERIADOMOW.PL

Materiał zewnętrzny

Redakcja enh.pl