Szalona moda na anime

Anime to określenie na japońskie filmy i seriale animowane. Używa się też go jako opisu samego stylu japońskiej animacji. Moda na anime trwa od lat, ma zarówno swoich zagorzałych zwolenników, jak i zaciekłych wrogów. W czym zatem tkwi fenomen anime i wszystkiego, co z nim związane?

Anime w Polsce

Moda na anime w Polsce zaczęła się prawdopodobnie w latach ’90 ubiegłego wieku, kiedy to japońskie kreskówki pojawiły się w naszej telewizji. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że licząca sobie już niemalże 50 lat „Pszczółka Maja” to także anime. Anime zyskało ogromną popularność, a co za tym idzie, także gadżety w postaci koszulek anime, artykułów papierniczych, zabawek oraz dodatków do stroju.

Gadżety anime dostępne wszędzie

Wraz z rosnącą popularnością anime i kultury japońskiej w naszym kraju, na rynku pojawia się coraz więcej sklepów oferujących gadżety z ulubionymi bohaterami, Ogromnym zainteresowaniem od lat cieszą się koszulki anime, które szybko znikają z półek sklepowych. Z wizerunkami bohaterów można kupić dosłownie wszystko, co tylko nam się wymarzy. Figurki, skarbonki, breloczki do kluczy, plecaki, ręczniki, a nawet pościel czy buty. Rzeczy te początkowo dostępne były tylko w specjalistycznych sklepach, dziś do kupienia są wszędzie, od sklepów sieciowych, aż do hipermarketów. Można zakupić je także w sklepie internetowym – https://artkoszulka.pl/pl/series/anime-85.html.

Koszulki anime a cosplaye

Ostatecznie koszulki anime mogą okazać się niewystarczające dla zagorzałych fanów. Owszem, jako element codziennej stylizacji sprawdzają się znakomicie, jednak najwięksi miłośnicy anime lubią dać się ponieść fantazji i z rozmachem przygotować cosplay ulubionej postaci. Co to takiego cosplay? To nic innego jak własnoręcznie starannie przygotowane przebranie wybranego fikcyjnego bohatera, dzięki któremu dana osoba może wcielić się w rolę i odegrać ulubioną postać. Nie tylko za pomocą ubrania, lecz dostosowując odpowiednio swoje zachowanie, mimikę twarzy, a nawet ton głosu. A po skończonej zabawie i zmyciu makijażu, nie pozostaje nic innego, jak założyć ulubioną koszulkę anime i odpocząć po pełnym wrażeń dniu.

Wszechogarniająca moda na daleki wschód

Zobaczymy, jak długo jeszcze potrwa fascynacja dalekim wschodem i samą Japonią. Jedno jest pewna: nigdy tak naprawdę się nie skończy, może za to doznawać wzlotów i upadków, a fala popularności będzie przychodzić co jakiś czas. Dlatego miłośnicy tej kultury powinni, póki mogą, zaopatrzyć się w gadżety i koszulki anime, by ewentualnie zmniejszające się zainteresowanie tematem oglądać bezpiecznie spod koca z kubkiem herbaty w ręku, oglądając po raz kolejny ukochaną animację.

Redakcja enh.pl