Spanie w mokrych włosach – czy jest dobre dla włosów?

Każda kobieta ma własne preferencje co do tego, kiedy myje włosy. Wygodnie jest robić to rano, gdyż można przy okazji ułożyć fryzurę, a także cieszyć się pełnymi objętości pasmami i świeżą, czystą skórą głowy. Nie zawsze jednak jest na to czas, a w miesiącach jesiennych i zimowych pojawia się ryzyko przeziębienia. Kiedy jednak myje się włosy wieczorem, trzeba zwrócić uwagę na kwestię, jaką jest spanie w mokrych włosach.

Zobacz także: https://www.enh.pl/jak-szybko-zasnac

Czy pójście spać z mokrymi włosami to dobre rozwiązanie?

Udanie się do łóżka z mokrymi jeszcze włosami na pewno nie jest przyjemne, gdyż daje przykre odczucia kiedy położy się głowę na poduszce. W większości przypadków skutkuje to też fatalnym wyglądem włosów nazajutrz, gdyż są one powyginane, spuszone i ogólnie wyglądają źle, nie mając nic wspólnego z gładkością i ułożeniem. Jednak nawet jeśli takie niedogodności komuś nie przeszkadzają, warto wiedzieć, że spanie z mokrymi włosami jest dla nich ogromnie szkodliwe. Ogólnie nie powinno się spać na włosach, warto wiązać je lub w inny sposób zabezpieczać przed kontaktem z poduszką ich dużej powierzchni, ponieważ wpływa to na nie bardzo źle. Kiedy zaś włosy są mokre lub choćby wilgotne, są jeszcze bardziej podatne na uszkodzenia. Ich łuski są otwarte, przez co łatwo jest uszkodzić pasma. Jeśli często chodzi się spać z mokrymi włosami – lub choćby niedosuszonymi – można spodziewać się, że szybko pojawią się tego negatywne skutki.

Niezbędne wysuszenie

Nawet jeśli unika się używania suszarki, lepiej będzie posłużyć się tym urządzeniem i wysuszyć pasma przed udaniem się na spoczynek niż położyć się spać z choćby wilgotnymi włosami. Wpłynie to też zresztą dobrze na ich wygląd, gdyż zaparowanie także nie ma dodatniego wpływu na stan i wygląd włosów. Jeśli zaś nie można lub nie chce się korzystać z suszarki, trzeba postarać się po prostu wcześniej umyć włosy, by zdążyły wyschnąć przed udaniem się na spoczynek.

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Redakcja enh.pl