Skin cycling – poznaj każdy etap

Kompleksowa pielęgnacja twarzy wkracza w nowy wymiar. Specjaliści zachwycają się odkryciem dotychczas stosowanych produktów, jednak w zupełnie nowy sposób. Rutyna pielęgnacyjna, w której zachowujesz rodzaj i kolejność stosowanych produktów na prawdę działa rewitalizująco na skórę.

Skin cycling – co to za trend?

Pielęgnacja skóry z pomocą skin cycling ma na celu rewitalizację skóry zmęczonej, poszarzałej, wiotkiej, zanieczyszczonej i skłonnej do osłabienia grubości naskórka. Jeżeli zauważasz, że Twoja skóra staje się cienka, wiotka, skłonna do przesuszania i wyraźnie mniej elastyczna czas na złuszczenie, zastosowanie retinolu i dogłębne odżywienie. Skin cycling opiera się o zastosowanie kosmetyków w starannie dopracowanej kolejności i o odpowiedniej porze dnia. Dzięki temu uzyskasz doskonałe rezultaty już po czterech dniach. 

Pierwszy etap skin cycling – złuszczanie

Złuszczenie martwego naskórka jako pierwszy etap skin cyclingu jest niezbędne i wymaga zastosowania doskonale dopasowanych do potrzeb skóry kosmetyków. Podczas tego etapu polecane jest stosowanie kwasów roślinnych, jak np. kwasy AHA, posiadających łagodne właściwości złuszczające oraz wygładzające skórę. O jakiej porze wykonywać pielęgnację skin cycling? Skuteczność metody związana jest z wieczornymi zabiegami pielęgnacynymi. Po całym dniu oczyść skórę i zadbaj o złuszczenie obumarłych elementów naskórka. Po takim zabiegu zastosuj kosmetyk nawilżający na noc. 

Etap drugi – retinol

Retinol jest najczystszą, najlepiej wchłanialną postacią witaminy A, a jego cenne i zróżnicowane właściwości sprawiły, że właśnie on stanowi drugi etap pielęgnacji skin cyclig. Drugiego, kolejno następującego wieczoru po oczyszczeniu twarzy zastosuj preparat retinolowy, dzięki któremu poprawia się synteza kolagenu i elastyny i pobudza się proces odnowy komórkowej. Dzięki temu skóra jest mniej podatna na występowanie zmarszczek, utratę elastyczności i zachowuje doskonałą kondycję, koloryt i gładkość. Retinol, który polecany jest w wersji roślinnej pozwoli Twojej skórze zachować młody, zdrowy wygląd i ograniczy wydzielania sebum. 

Etap trzeci – regeneracja i nawilżenie

Trzeci i czwarty dzień rutyny pielęgnacyjnej powinny upływać pod znakiem regeneracji i nawilżenia skóry. Przez dwa kolejno następujące po sobie wieczory zadbaj o głębokie nawilżenie skóry oraz odbudowę jej warstwy hydrolipidowej. Stosuj kosmetyki, zawierające kwas hialuronowy, naturalne oleje i masła. W ten sposób zapewnisz skórze maksimum odżywienia, regeneracji oraz zdrowy, promienny wygląd. Podczas pielęgnacji, związanej z skin cycling nie pomijaj porannej dbałości o skórę.

Poranna pielęgnacja, istotna w skin cycling

Po przebudzeniu się zadbaj o delikatne oczyszczenie skóry i lekkie nawilżenie. Konieczna jest ochrona z pomocą filtrów przeciwsłonecznych, szczególnie przeciw promieniowaniu UVA, odpowiedzialnemu za fotostarzenie się skóry. Wysokiej jakości kosmetyki działają nawilżająco i ochronnie, możesz znaleźć również podkład, zawierający filtr UV. Rutynę pielęgnacyjną warto ponadto wzbogacać za pomocą zdrowej, bogatej w składniki odżywcze i witaminy diety. Spożywane posiłki również mają wpływ na stan i wygląd skóry. Zadbaj również o aktywność fizyczną, która sprzyja uelastycznieniu i wygładzeniu skóry, jeśli zależy Ci na doskonałym wyglądzie całej sylwetki. 

Materiał zewnętrzny

Redakcja enh.pl