Ponton – jaki powinieneś wybrać do własnego użytku?

Oferta pontonów na rynku jest bardzo bogata. Można znaleźć zarówno modele przeznaczone do rekreacyjnego pływania, jak i bardziej specjalistyczne i zaawansowane opcje. Wszystko zależy od nas samych i naszych preferencji! Aby dobrze dobrać ponton do tego, jak będziemy go użytkować, warto najpierw zapoznać się z dostępnymi opcjami. Dlatego dziś po lupę bierzemy rodzaje pontonów. Jakie typy są najbardziej opłacalne? Co warto wybrać z obecnie dostępnych opcji? Wszystkie ważne informacje zebraliśmy poniżej – zapraszamy do lektury! 

Ponton turystyczno-wędkarski – kiedy warto go wybrać?

Zacznijmy od bardzo ciekawej propozycji – ponton turystyczno-wędkarski. Jest to opcja występująca w różnych rozmiarach. Dzięki takiemu wyborowi możemy zakupić model idealnie dostosowany do naszych potrzeb. Wymiary są trzy: 230 cm, 260 cm oraz 330 cm. Pierwsza opcja pomieści jedną osobę dorosłą oraz dziecko. W drugiej można wziąć jeszcze jedną osobę dorosłą. Największe wymiary pozwalają na jednoczesne pływanie na pontonie nawet czterech osób dorosłych i dziecka! Idealnie sprawdzi się więc dla całej rodziny lub na wyprawę na ryby ze znajomymi.

Taki ponton posiada wiosła oraz 2 ławeczki (dołączone do zestawu lub pompowane). Materiał, z którego jest wykonany to bardzo odporne i wytrzymałe tworzywo. Jako ponton wędkarski ma możliwość zamontowania wędki. W zestawie mamy także uchwyt na wiosła, linki oraz pompkę. 

Ponton wędkarski – kiedy warto go wybrać?

Kolejna opcja to typowy ponton wędkarski. Występuje on w dwóch rozmiarach: 230 cm i 260 cm. Taki ponton zwykle jest skierowany do profesjonalnych wędkarzy, którzy będą wykorzystywać go jedynie do wypłynięcia na ryby. Model ma wiosła, dmuchaną podłogę i siedzenia. Choć podłoga jest dmuchana, to specjalny materiał, z którego jest zrobiona sprawia, że prawie w ogóle się nie ugina pod stopami. Jak w poprzednim modelu, w tym także mamy możliwość zamontowania wędki oraz uchwyty na wiosła. 

Ponton pływacki – kiedy warto go wybrać?

Ponton pływacki to bardzo duży model. Występuje tylko w rozmiarze 330 cm. Pomieści on cztery osoby dorosłe oraz jedno dziecko. Posiada on dwie montowane ławeczki. W zestawie dostajemy wiosła oraz pompkę. Ten model wyposażony jest w trzy komory powietrzne. Ma stabilną podłogę nieuginającą się pod stopami oraz jest wykonany z bardzo wytrzymałego materiału. W zestawie dostajemy linki oraz wiosła. Polecamy go wszystkim osobom, które cenią sobie nieskazitelne wykonanie i wysoką wytrzymałość. 

Najlepszy ponton – który powinieneś wybrać?

Jak widać do wyboru jest wiele ciekawych opcji. Pontony mogą mieć różne rozmiary, opcje dodatkowe oraz specyfikację. Każdy powinien sam zdecydować, który ponton będzie dla niego najlepszy. Warto pomyśleć o tym, co jest dla nas najważniejsze w pontonie. Na tej podstawie wybierz model, który spełnia wszystkie Twoje oczekiwania! 

Znajdź odpowiedni ponton na Solarmarine.pl.

Redakcja enh.pl