Polscy tenisiści na Igrzyskach Olimpijskich – kogo zobaczymy na kortach w Paryżu?

Już niedługo rozpoczną się letnie Igrzyska Olimpijskie, czyli międzynarodowe zawody organizowane regularnie co 4 lata. To najbardziej prestiżowe wydarzenie sportowe na świecie. Nic więc dziwnego, że w internecie aż roi się od spekulacji, kogo zobaczymy na kortach w Paryżu.Igrzyska Olimpijskie 2024 – wszystko, co musisz wiedzieć o wielkiej imprezie w Paryżu

Wśród zwycięzców Igrzysk Olimpijskich jest wielu niezwykle utalentowanych sportowców z Polski. Złote medale w ostatnich latach wywalczyli m.in. Anita Włodarczyk, Wojciech Nowicki, Tomasz Majewski czy też Adrian Zieliński. W tym roku letnie Igrzyska Olimpijskie odbędą się w Paryżu we Francji, która to była już dwukrotnie ich gospodarzem w latach 1900 i 1924.

W jakim terminie odbędzie się renomowana, wyczekiwana i najnowsza edycja tej imprezy sportowej? Igrzyska potrwają od 26 lipca do 18 sierpnia, a same zmagania zaplanowano na 35 obiektach w 18 miastach. W Paryżu i 8 mniejszych miejscowościach aglomeracji paryskiej zostanie rozegrana większość konkurencji. Poza nimi odbędą się m.in. mecze piłki nożnej i ręcznej, koszykówki, konkurencje strzeleckie oraz zawody żeglarskie. Zmagania windsurfingowe odbędą się najdalej od Paryża, bo aż na terenie Polinezji Francuskiej. Organizator zakłada, że w czasie całych Igrzysk Olimpijskich do Paryża zawita aż 10 milionów kibiców! Z pewnością część z nich będzie kibicować reprezentantom Polski.

Tenis na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu

Niestety, nie jest jeszcze znana dokładna lista polskich sportowców, którzy pojadą na letnie Igrzyska Olimpijskie do Paryża. Większość nazwisk zawodników poznamy dopiero przed samymi zawodami, czyli na chwilę przed datą 26 lipca. W tym roku nasi tenisiści będą rywalizowali na wielkoszlemowych kortach Rolanda Garrosa – tych samych, na którym rozgrywany jest tenisowy turniej French Open. Stade Roland Garros należy do grona największych obiektów w skali światowej, goszczących tenis na najwyższym poziomie. W jego skład wchodzi aż 18 kortów. Warto również wiedzieć, że dwa z nich posiadają trybuny na kilka tysięcy osób.

Jakim polskim tenisistom będziemy mogli kibicować?

Miłośnicy tenisa mogą być pewni, że na Igrzyskach Olimpijskich zobaczymy Igę Świątek oraz Huberta Hurkacza. Każdy kraj może wystawić po 4 reprezentantów, którzy muszą spełnić konkretny warunek. To dwukrotny występ w kadrze narodowej w międzynarodowych rozgrywkach.

Iga Świątek samym uczestnictwem w branżowym meczu ze Szwajcarią o awans do finałów Billie Jean King Cup, zapewniła sobie start w letnich Igrzyskach w Paryżu. Spotkanie to zakończyło się zwycięstwem Polki, która pokonała Celine Naef wynikiem 6:4, 6:3. Z kolei Hubert Hurkacz zapewnił sobie udział w Igrzyskach Olimpijskich dzięki rywalizacji z Uzbekistanem w ramach Pucharu Davisa, z końcowym wynikiem 4:0.

Przed przejrzeniem i zapoznaniem się z najlepszymi typami dotyczącymi letnich Igrzysk Olimpijskich, warto na początek znaleźć doświadczoną firmę oferującą zakłady sportowe. Legalny i zarazem polski bukmacher Betfan posiada licencję Ministra Finansów i każdego dnia zapewnia graczom unikatowe emocje.


Bukmacherzy dostępni na stronie betfan.pl to legalni bukmacherzy działający w Polsce w oparciu o zezwolenie na urządzanie zakładów bukmacherskich na terenie RP. Gra u nielegalnych bukmacherów to przestępstwo.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Artykuł sponsorowany

Redakcja enh.pl