Metalowe regały w stylu loft – zobacz modne modele

Aktualne trendy wnętrzarskie mocno stawiają na loftowe wykończenia. Wśród nich nie może zabraknąć metalowych regałów. Wejdź i zobacz najmodniejsze propozycje!

Początki stylu loftowego  to ok. 1900 roku, kiedy paryska bohema zadomowiła się w halach i magazynach starych fabryk, urządzając w nich swoje artystyczne pracownie. Jednak prawdziwa moda na styl loftowy pojawiła się w Ameryce w latach 60 XX wieku. W tych czasach powstała słynna „Fabryka” Andy’ego Warhola, która pełniła funkcję atelier dla niszowych artystów oraz prywatne mieszkanie samego twórcy.

Styl loftowy to symbolika twórczej wolności, indywidualizmu i nieszablonowych rozwiązań. W większości stylów architektonicznych dąży się do ukrycia wszelkich niedoskonałości i zwisających kabli, a odkryte rury są niedopuszczalne. W przypadku stylu loftowego jest wręcz odwrotnie! Wnętrze musimy być surowe, minimalistyczne oraz otwarte. Ponadto loft to liczne wpływy ze stylu industrialnego, gdzie dominuje metal, drewno, beton oraz cegła.

Współczesny styl loftowy jest bardziej dopasowany do obecnych standardów. Decydując się na aranżację w tym stylu, nie musisz szukać opuszczonej fabryki, ale możesz zaczerpnąć z niej inspiracje i przenieść je do swojego mieszkania / domu. Na ścianach doskonale sprawdzi się beton architektoniczny lub cegła. Zadbaj o odpowiednie oświetlenie oraz stylizowane meble. Wśród nich pozycją obowiązkową jest metalowy regał, który idealnie oddaje charakter tego stylu.

regał

Metalowy regał – połączenie z drewnem

Regał to świetny dodatek dla każdego pomieszczenia. Znajdzie swoje zastosowanie zarówno w salonie, jak i w sypialni oraz w pokoju młodzieżowym. W zależności od kształtu i oferowanych rozwiązań może sprawdzić się do przechowywania książek, dokumentów lub pamiątek z wakacji. W przypadku stylu loftowego regały odgrywają jeszcze jedną funkcję – są dekoracją! Mając ten fakt na uwadze, warto zastanowić się jakie połączenie wybrać: metal z drewnem, a może metal z imitacją betonu?  

Metalowy regał w połączeniu z drewnem to jeden z najczęściej wybieranych wariantów. Przełamanie metalowej konstrukcji drewnianym wykończeniem sprawia, że pomieszczenie nabiera subtelnej przytulności, ale nie traci na charakterze. Ponadto regał z drewnianymi półkami łatwiej dopasujesz do pozostałych mebli w pomieszczeniu. Dla tego wariantu wyróżnia się dwa rodzaje regałów. Pierwszy z nich posiada otwarte półki, ale nie ma tylnej zabudowy – świetnie sprawdza się jako oddzielenie stref w pomieszczeniu np. salonu od jadalni.

Drugi wariant loftowego regału jest bardziej praktyczny. Może on oferować szafki lub szuflady, a metalowe elementy znajdują się w stelażu, na którym opiera się cała konstrukcja.

meble

Beton, czy marmur?

W ofercie sklepów meblowych możesz również zauważyć regały, które zamiast drewnianego wykończenia posiadają imitację betonu. Z pewnością ta wersja ma bardziej zdecydowany, surowy charakter i można stwierdzić, że jest to zarówno loftowy, jak i industrialny regał. Betonowe półki doskonale  komponują się nie tylko z betonem architektonicznym na ścianie, ale również z cegłą, czy nawet z tapetą.

Inna propozycja to wykończenie z imitacją marmuru. Opcja ta szczególnie podoba się kobietom, które surowemu salonowi chcą dodać nieco elegancji.  Na marmurowych blatach wspaniale będzie prezentował się duży wazon z żywymi kwiatami oraz dekoracyjne świece. Marmurowe wykończenie może również znaleźć swoją kontynuację w innych pomieszczeniach: blat w meblach kuchennych, czy konsola w przedpokoju. Spójna stylizacja całego domu z pewnością zrobi niesamowite wrażenie na wszystkich gościach. 

regał

Oryginalny kształt – regał drabinka

Regał do salonu może przyjąć różne formy: od wysokich i wąskich, po niskie i szerokie. Jednak to nie wszystkie, modne kształty. Dużą popularnością cieszy się tzw. regał drabinka. Fenomenalnie wygląda na styku kuchni i jadalni, gdzie eksponuje zastawę obiadową lub serwis kawowy. Doskonale sprawdza się również jako ekspozytor alkoholi lub roślin. Regał drabinka występuje w różnych kombinacjach, jako drabinka pojedyncza lub jako podwójna.

Atutem metalowych regałów jest to, że mogą one przyjmować bardzo różne kształty i proporcje, co zawsze przekłada się na ich atrakcyjność. Warto postawić na oryginalne kształty, ponieważ styl loftowy ma wyrażać indywidualizm!

drabina regał

Zobacz także: https://www.enh.pl/palma-areka-jak-szybko-rosnie/

Redakcja enh.pl