Męski zestaw prezentowy – zestaw kosmetyków męski

Skóra mężczyzn tak samo, jak skóra kobiet wymaga troskliwej pielęgnacji. I choć istnieją zasadnicze różnice w budowie skóry męskiej i kobiecej, nie oznacza to, że mężczyźni mogą przykładać mniejszą wagę do pielęgnacji. Skóra męskiej twarzy również wymaga codziennego oczyszczania i nawilżania. Są to bowiem zabiegi pozwalające na usuwanie martwego naskórka i utrzymanie skóry w dobrej kondycji. Niezwykle istotny w pielęgnacji męskiej skóry twarzy jest też wybór dopasowanych do potrzeb kosmetyków.

Co oferują zestawy kosmetyków dla panów  

Kosmetyki dla mężczyzn podobnie jak w przypadku kobiet powinny być dopasowane przede wszystkim do rodzaju cery. Bogate w składniki aktywne działające wzmacniająco, regenerująco i przede wszystkim kojąco. Do skutecznych składników aktywnych męskich kosmetyków należą między innymi

  • kwas hialuronowy o silnym działaniu nawilżającym.
  • Retinol, czyli witamina A, która wykazuje działanie antyoksydacyjne.
  • Witamina E nazywana witaminą młodości, która działa odżywczo i ochronnie.
  • Witamina C przywracająca skórze naturalny blask
  • czy kolagen, który uelastycznia skórę i poprawia jej sprężystość.  

Zestaw kosmetyków dla mężczyzn może być również wzbogacony 

  • koenzymem Q 10,
  • zawartością żeń-szenia,
  • czy konopi siewnych.

W skład męskich kosmetyków często też wchodzą witaminy z grupy B, a także takie minerały jak miedź i cynk. I w przypadku balsamów po goleniu pantenol, alantoina lub sole potasowe, które łagodzą podrażnienia i działają przeciwzapalnie.  

Różnice między skórą damską i męską  

Skóra mężczyzn różni się zasadniczo od skóry kobiecej. Wynika to przede wszystkim z silnego wpływu męskich hormonów nazywanych androgenami. Zwiększają one wzmożoną aktywność gruczołów łojowych, przez co cera jest bardziej tłusta, ale i lepiej chroniona przed utratą odpowiedniego poziomu nawilżenia. Jednakże u wielu mężczyzn aktywna praca gruczołów często prowadzi do powstawania zmian trądzikowych. Tłusta lub mieszana cera u wielu mężczyzn utrzymuje się przez większą część życia. Do zmian dochodzi najczęściej po ukończeniu 50 roku życia, gdy poziom androgenów ulega znacznemu zmniejszeniu.   

Ponadto skóra męska dzięki wpływowi testosteronu charakteryzuje się dużo większym zagęszczeniem włókien kolagenowych w skórze właściwej i cieńszą tkanką podskórną. W efekcie ma ona grubszy i mocniejszy naskórek, dzięki czemu rzadziej ulega podrażnieniom. Jest mniej rozciągliwa i bardziej sprężysta.

Ponieważ różnice w budowie skóry męskiej i kobiecej są zasadnicze, panowie zdecydowanie powinni sięgać po dedykowane specyficznym potrzebom ich skóry kosmetyki dla mężczyzn.  

ABC męskiej pielęgnacji twarzy  

W pielęgnacji męskiej skóry twarzy pierwszym i najważniejszym aspektem pielęgnacji jest odpowiednie oczyszczanie twarzy dedykowanym ku temu kosmetykiem, który najczęściej zawiera się w gotowych zestawach. Przykładem takiego zestawu może być komplet kosmetyków Tołpa Men zawierający oczyszczający żel do mycia twarzy i krem nawilżający.  

Kolejnym istotnym elementem jest proces golenia. Ponieważ łagodzenie podrażnień skóry po goleniu wymaga kosmetyków, które przede wszystkim wykazują działanie odkażające i antybakteryjne, a także łagodzące i kojące. Dobrym wyborem będzie zatem zestaw męskich kosmetyków do golenia zaopatrzony przede wszystkim w piankę do golenia i kojący skórę po goleniu balsam. Niezbędnikiem każdego mężczyzny powinien też być kończący codzienną pielęgnację twarzy krem, który nawilży i odżywi skórę. I który również zazwyczaj jest elementem, który wchodzi w gotowy zestaw kosmetyków męskich do golenia.

Materiał zewnętrzny

Redakcja enh.pl