Jakie zalety posiadają zestawy prysznicowe podtynkowe?

Kabina prysznicowa to wyposażenie coraz większej ilości łazienek. Montujemy je w domach i w mieszkaniach, ponieważ pozwalają zrezygnować z wanny i odzyskać sporo miejsca w łazience. Nie oznacza to oczywiście, że sama kabina rozwiązuje wszystkie problemy. By łazienka była urządzona gustownie, nie powinny w niej wystawać zwykłe kurki ze ściany. Zestawy prysznicowe podtynkowe to jedno z dobrych rozwiązań, które pozwala na odpowiednie poradzenie sobie zarówno z kwestią wygody w dostępie do ciepłej i zimnej wody, jak również w kwestii designu.

Proste podłączenie

Pierwszą poważną zaletą zestawu podtynkowego jest jego łatwy montaż. Wystarczy tylko wykonać otwór w ścianie i doprowadzić do niego rurki. Następnie podłączamy zestawy prysznicowe podtynkowe do zasilania wodnego, a także do odpływu w kierunku słuchawki lub/i deszczownicy. Pozostaje nam już tylko całość zamaskować poprzez przykręcenie frontu i cieszyć się pięknym wyglądem. Również serwisowanie jest bardzo proste, wystarczy jedynie odczepić przedni panel, by dokonać wymiany uszczelek. Można też łatwo rozszerzyć funkcjonalność zestawu, poprzez wymianę tradycyjnego zaworu na termostatyczny. Podłączenie zestawów prysznicowych podtynkowych jest na tyle łatwe i intuicyjne, że kupując je możemy zrezygnować z usług hydraulika i zaoszczędzić nieco środków finansowych. Dzięki temu będziemy mieli więcej środków na to, by kupić ciekawszą kabinę prysznicową, albo lepiej wyposażyć pozostałą część łazienki, która jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. Zestawy prysznicowe podtynkowe można kupić online np. tutaj – https://corsan.pl/pol_m_Produkty_Prysznice_Zestawy-prysznicowe-podtynkowe-297.html

Wygodne użytkownie

Dzięki zestawom prysznicowym podtynkowym mamy też ułatwione użytkowanie ciepłej wody. Bardziej rozbudowane wersje, które wyposażone zostały w termostatyczny zawór regulacji temperatury wody, pozwalają nam uniknąć oparzeń. Nie musimy nieustannie regulować kurkami temperatury, by utrzymać ją w ryzach. Nie musimy też obawiać się, że przepływ lub temperatura cieczy zmieni się, gdy inny domownik uruchomi pobór wody w umywalce lub zlewozmywaki, w innej części domu lub mieszkania. Ponadto zestawy prysznicowe podtynkowe pozwalają na podłączenie do nich zarówno standardowej słuchawki, jak również tak zwanej deszczownicy. Jest to urządzenie, które montowane jest w górnej części kabiny, a służy do równomiernej dystrybucji wody na całym jej obszarze. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy trzymać słuchawki prysznicowej w ręce, co ma duże znaczenie dla wygody. Możemy o wiele łatwiej umyć choćby włosy, korzystając z tego typu dobrodziejstwa. Jak widać, zestawy prysznicowe podtynkowe mają cały szereg zalet i zdecydowanie warto rozważyć ich zakup i instalację.

Redakcja enh.pl