Jak wysyłać z InPostem? Kilka porad!

Wysyłanie z InPost jest proste i dostępne dla każdego. Cały system charakteryzuje się prostym interfejsem. Pomimo wielu przydatnych opcji, wszystko jest proste! Nie trzeba więc specjalnych umiejętności czy obeznania z komputerem, aby zamówić kuriera. Oczywiście wysyłka Paczkomatem także jest dziecinnie prosta! W tym małym poradniku przekonasz się, że rzeczywiście wszystko jest łatwe!

Jakie są opcje wysyłki z kurierem InPost?

Najbardziej znaną opcją od InPost są Paczkomaty. Są nie tylko wygodne i ogólnodostępne, ale i przystępne cenowo! Ceny przesyłek zaczynają się już o 12,99 zł brutto. Nie musisz się martwić, jeśli chcesz nadać paczkę w Paczkomacie, ale odbiorca preferuje odbiór w domu. Taka opcja jest dostępna. Ceny zaczynają się od 14,99 zł brutto. W takich samych cenach są przesyłki kurierskie z drzwi do drzwi. Jeśli z kolei nadajesz z domu do Paczkomatu, to przesyłka wyjdzie Cię taniej. Tutaj znowu cena wynosi od 12,99 zł brutto. Dokładną cenę poznasz po uzupełnieniu danych. Możesz zrobić to przez stronę internetową bądź aplikację na smartfona. Istnieje także opcja nadania bezpośrednio w Paczkomacie!

Jak nadać przesyłkę z InPost?

Każdy może wybrać sposób, który jest dla niego najwygodniejszy. Sprawdźmy, jak wygląda to z poziomu komputera. Wystarczy wejść na stronę https://inpost.pl/wysylam. Tutaj decydujemy, jak wyślemy przesyłkę. Zgodnie z naszym wyborem zostaniemy przekierowani do formularza nadawczego lub strony logowania. Jeśli wybierzemy nadanie w Paczkomacie, to skorzystamy Szybkich Nadań. Tutaj określamy, jaki rozmiar ma nasza przesyłka. Od tego w głównej mierze zależy, ile za nią zapłacimy. InPost określa trzy przedziały rozmiarów. Następnie uzupełniamy dane odbiorcy i nadawcy. Po zaznaczeniu odpowiednich zgód wszystko jest gotowe! Opłacamy paczkę i pakujemy jej zawartość. Teraz musimy wydrukować etykietę, którą otrzymaliśmy na maila. Nie pozostaje nic innego, jak tylko zanieść paczkę do Paczkomatu InPost!

Jak wysłać paczkę w Paczkomacie InPost?

Gdy trafimy już do wybranego przez nas Paczkomatu, to wystarczy jedynie zeskanować kod QR, który widnieje na etykiecie. Odpowiednia skrytka dla naszej przesyłki otworzy się automatycznie. Umieszamy w niej paczkę, zamykamy i zatwierdzamy na panelu dotykowym. To wszystko! Paczka za chwilę wyruszy w drogę i trafi do nadawcy. Istnieją także inne opcje wysyłania paczek przez InPost. Jednak taka metoda jest najbardziej dostępna dla większości z nas! Warto jednak zapoznać się też z funkcjonalnością Paczkomatów, czy ogólnodostępnej aplikacji. Na pewno ułatwi ona nadawanie i odbieranie paczek w przyszłości! InPost ma jeszcze wiele innych opcji, które mogą Cię zaskoczyć. Oczywiście w pozytywny sposób! 

Redakcja enh.pl