Jak wybrać najlepszy lakier hybrydowy?

Kobiety szybko pokochały lakiery hybrydowe – produkty te zyskują rosnącą popularność, a w sklepach dostępnych jest coraz więcej rodzajów i kolorów. Dostępne są m.in. lakiery 3w1, 5w1, termiczne, metaliczne itd. Poznaj ich właściwości i zalety, by móc wybrać najlepsze lakiery dla siebie.

Popularność lakierów hybrydowych

Lakier hybrydowy jest bez wątpienia produktem, który zrewolucjonizował podejście do stylizacji paznokci. Dawniej powszechne były lakiery tradycyjne, a modne… tipsy, które dzisiaj uchodzą za nieestetyczne i kiczowate. Jednak to hybryda pozwala uzyskać efekt naturalnych paznokci i wspaniały połysk, w dodatku jest dużo trwalsza. Lakier hybrydowy wymaga wprawy w nakładaniu i utwardzenia w lampie UV lub LED, ale dobrze wykonana utrzyma się przez około 3 tygodnie.

Rodzaje lakierów hybrydowych

Tradycyjny lakier hybrydowy. Zestaw do hybryd można samodzielnie skompletować lub zainwestować w już gotowy – w takich kompletach są tradycyjne lakiery hybrydowe w podstawowych kolorach, idealne na początek i do nauki.

Lakier hybrydowy 3w1. Są bardziej gęste niż tradycyjne lakiery hybrydowe, dlatego też praca na nich wymaga staranności oraz precyzji. Należy nałożyć na płytkę dwie bardzo cienkie warstwy lakieru, by uzyskać najlepsze efekty. Do wykonania stylizacji 3w1 nie potrzeba bazy ani topu, gdyż łączą one działanie bazy pod hybrydę, koloru i warstwy zabezpieczającej.

Lakiery 5w1. Jeszcze nowocześniejszym i bardziej innowacyjnym produktem są lakiery 5w1, które zawierają aż pięć kluczowych zalet i właściwości lakierów hybrydowych. Są one bazą, kolorem i topem, a ponadto pozwalają nadbudować i wzmocnić płytkę i przedłużyć ją. Doskonały wybór dla pań, którym zależy na elegancji i wyjątkowych efektach. Lakiery hybrydowe 5w1 to oszczędność czasu, a dla osób początkujących również znaczne ułatwienie.

Lakier termiczny. Ciekawą opcją są też lakiery hybrydowe termiczne, czyli zmieniające kolor pod wpływem temperatury. Ciemnieją, jeśli jest ona niska, a jaśnieją przy wysokiej wartości. Efekty są zbliżone podobny do francuskiego manicure, czyli taka stylizacja trafi w gust osób ceniących elegancję.

Hybryda bez lampy. Czy istnieje lakier hybrydowy bez konieczności utwardzania go w lampie? Taki lakier hybrydowy opracowano dla kobiet, które boją się, że naświetlanie może niszczyć paznokcie. Dla wielu osób zakup lampy to także dodatkowy wydatek, dlatego lakiery niewymagające utwardzania są popularne. Nie są one tak trwałe jak normalna hybryda, ale na pewno trwalsze od lakierów tradycyjnych.

Redakcja enh.pl