Jak wybrać dekoracje ścienne do salonu?

Należy mieć świadomość, że puste ściany w salonie nie będą działały na jego korzyść. Rekomendowane jest, by były one odpowiednio zagospodarowane. Jak zatem wybrać dekoracje ścienne do salonu?

Tapeta w ramie

Warto wiedzieć, że obecnie nie ma konieczności pokrywania całych ścian w salonie tapetą. Wystarczy nakleić ją na wybranych polach, a następnie obramować listewkami w kolorze ściany. Zostaną w ten prosty sposób stworzone unikalne obrazy, które będą nie tylko nowoczesną, ale również stylową dekoracją. Użytkownik może samodzielnie zdecydować jaką będą miały wielkość, wzór czy kolor.

Gipsowe rozety

Należy mieć świadomość, że kompozycja kilku sztukaterii będzie stanowiła zarówno elegancki, jak i ciekawy akcent we wnętrzu. Można również podjąć decyzję o wyróżnieniu gipsowych dekorów innym kolorem.

Naklejki ścienne

Warto wiedzieć, że naklejkami ściennymi można w bardzo prosty sposób udekorować ściany w salonie. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo gotowych wzorów. Godny uwagi jest fakt, że z roku na rok coraz większa liczba osób decyduje się na samodzielne przygotowanie zdjęć czy grafik. W przypadku, gdy jedna naklejka znudzi się domownikom, można bez większego problemu wymienić ją na inną. Jest to doskonała alternatywa dla tapety ściennej.

Cegły

Należy mieć świadomość, że ceglane okładziny mogą w bardzo prosty sposób nadać pustej ścianie charakteru i faktury. Jak wiadomo nie każdy będzie miał możliwość odsłonięcia prawdziwej cegły. Z kolei praktycznie każdy może pozwolić sobie na położenie ceglanej okładziny na ściany w salonie.

e-dekoracje.com.pl

Redakcja enh.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.