Jak utrzymać smartfon Apple w najlepszym stanie na długo?

Nowy telefon cieszy każdego! Błyszczący, idealnie gładki ekran, piękna obudowa i nienaganne funkcjonowanie! O to właśnie nam chodzi. Jednak po czasie smartfon przestaje być idealny. Zarysowania, pęknięcia, spowolnienie systemu… To naturalna kolej rzeczy! Jednak nie jest to coś, czemu nie możemy zapobiec. Wystarczy tylko zawczasu pomyśleć o odpowiednich zabezpieczeniach i uważać, a nasze smartfon długo pozostanie jak nowy! Oprócz tego w każdej chwili możemy też szybko i łatwo naprawić uszkodzony telefon. Gdzie i jak to zrobić? Podpowiadamy!

Jak dbać o swój iPhone, aby wyglądał cały czas jak nowy?

Gdy tylko zakupimy nowy telefon musimy od razu pomyśleć o jego odpowiedniej ochronie. Smartfon z pewnością ma folię zabezpieczającą zarówno na przedniej szybce, jak i na obudowie. Obecnie najnowsze modele iPhone mają szklane plecki. Prezentuje się to naprawdę dobrze, jednak może być też niebezpieczne! Najlepiej więc od razu po ściągnięciu folii zabezpieczającej nałożyć na telefon szkło hartowane. Dostępne są arkusze na przednią szybkę, jak i na plecki. Dzięki temu nasz telefon będzie chroniony przez zarysowaniami, ubiciami czy upadkiem! Ważne jest też korzystanie z case’ów. Dzięki nim iPhone nie będzie porysowany także na bokach ani nie ulegnie uszkodzeniu przy ewentualnym upadku. 

Co zrobić, gdy iPhone zostanie uszkodzony?

Niestety, ale czasem nawet bardzo uważając możemy uszkodzić swój telefon. Rozbita szybka, zalany telefon albo inne nieszczęście to jeszcze nie koniec świata! Choć z pewnością jest nam przykro, to wystarczy tylko znaleźć odpowiedni serwis Apple. Na pewno pomogą nam oni w niejednej, nawet krytycznej sytuacji! W zależności od tego, co przydarzyło się naszemu telefonowi, trzeba odpowiednio zareagować. W przypadku zalania iPhone ważne jest, aby szybko włożyć go np. do ryżu, aby odciągnąć wodę. Wyłącz i nie włączaj urządzenia, a następnie szybko skontaktuj się z serwisem. W przypadku rozbitego ekranu, wymiana szybki może trwać bardzo krótko! Jednak wszystko zależy od tego, co stało się z wyświetlaczem. 

Zadbaj o swój smartfon nie tylko z zewnątrz!

Nowy telefon to nie tylko piękny wygląd. To także szybkie działanie! Dla wielu z nas kluczowe jest płynne chodzenie aplikacji i brak zacinania. Po czasie, gdy telefon nie jest już nowy, mogą pojawiać się problemu. Tyczy się to nie tylko działania systemu, ale także słabego trzymania baterii. Jednak wystarczy najczęściej tylko dbać o czyszczenie pamięci podręcznej oraz nieprzeciążanie telefonu nadmierną liczbą otwartych aplikacji. Ważna jest też wymiana baterii, jeśli przestała odpowiednio długo trzymać. To także możemy zrobić w serwisie Apple bez najmniejszego problemu! Ważne jest dbanie i reagowanie tak szybko, jak to możliwe. Wtedy mamy większą szansę, że usterka nie będzie poważna, a smartfon szybko uda się naprawić! 

Redakcja enh.pl