Jak tanio udekorować ściany? Plakaty przychodzą z pomocą

Bardzo często borykamy się z problemem pustych ścian, które nie wyglądają dobrze, a wręcz wyglądają jakby czegoś na nich brakowało. Z pomocą przychodzą plakaty, które mogą doskonale odnaleźć się na każdej ścianie wisząc, jaki i opierając się o nią. Mogą to być nie tylko plakaty, ale też różnego rodzaju obrazy czy inne elementy ozdobne. Jednak na które finalnie się zdecydować? Naszym faworytem w tej klasyfikacji są zdecydowanie plakaty na ścianę, które świetnie się prezentują. Mają sporą gamę możliwości, a zarazem są stosunkowo tanie. 

Dlaczego warto wybrać plakaty?

Odpowiedź wydaje się banalnie prosta – bo są tańsze, a zarazem nowoczesne i modne.

Plakaty dają masę możliwości modyfikacji i personalizacji. Można zamówić plakat różnej wielkości, z różnymi obramowaniami albo też bez ramek. Na dodatek plakaty są znacznie lżejsze niż klasyczne obrazy lub zyskujące na popularności szklane obrazy tak zwane glass pictures. Plakat może stanowić idealne uzupełnienie pustego miejsca na ścianie. Oczywiście plakaty mogą nie tylko wisieć, ale i też stać oparte o ścianę czy też na komodzie oparte o ścianę. Jeżeli chodzi o ich sposób montowania to jest znacznie prostszy niż mogłoby się wydawać. Jest tak za sprawą tego, że plakat z ramką jest lekki i wyposażony w system mocowania, co znacznie ułatwia proces zawieszania go na ścianie.

Co jeszcze warto wiedzieć o plakatach? Często aranżuje się je nowocześnie poprzez tworzenie z nich całej kolekcji ściennej, która w całości przedstawia jeden wielki i spójny obraz. Wygląda bardzo elegancko! Można dobierać różne kompozycje i rozmiary tworzące symetrie lub asymetrie. Zobacz na przykład ten produkt: https://www.bimago.pl/plakaty/metaliczne/zlote.html. Przejdźmy zatem do konkretnych czynników, które przeważają w kwestii wyboru. Najbardziej cenioną cechą plakatów jest możliwość personalizacji. W następnej kolejności jest ich łatwy i szybki montaż na ścianie. A na sam koniec niczym wisienka na torcie jest stosunkowo niewielka cena na tle konkurencyjnych produktów. 

Czy plakaty mogą być wykorzystane w kuchni lub łazience?

Z całą pewnością odpowiedź brzmi “tak”. Nawet lepiej gdy plakaty widnieją na ścianach naszej kuchni czy łazienki, gdyż będą one z pewnością dodawać uroku. W kuchni czy też w łazience doskonale odnajdą się złote plakaty, które dzięki swojej kolorystyce dodają majestatyczności całemu pomieszczeniu, co może zrobić ogromne wrażenie na naszych gościach. Dlatego warto zdecydować się na dekoracyjne plakaty do kuchni

Czy plakat musi być z ramką?

Jak już wyżej wspomnieliśmy plakaty na ścianę mają to do siebie, że mają szeroki zakres personalizacji i tak również jest w tym przypadku. Możemy dobrać nie tylko odpowiadający naszym oczekiwaniom rozmiar obrazu, ale też typ plakatu i obramowania. Jeżeli chodzi o wybór typu obramowania, to dostajemy do wyboru ich aż 5 różnych modeli, a są nimi:

  • Bez ramy,
  • Bez ramy (z marginesem),
  • W ramie,
  • W ramie (z marginesem)
  • W ramie z passe-partout

Jak widać mamy duży zakres możliwości podczas doboru nawet tak istotnych elementów, jak obramowanie. Stąd właśnie plakaty w naszych czasów cieszą się tak dużą popularnością.

Redakcja enh.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.