Jak kupować ubrania dla dzieci? Na co zwracać uwagę?

Zakup ubranek dziecięcych to niełatwe zadanie, zwłaszcza dla świeżo upieczonych rodziców lub dla maluchów ze szczególnie wymagającą skórą. Naskórek małego człowieka jest bowiem wrażliwy nie tylko na dotyk, ale również na substancje i materiały, z którymi ma bezpośredni kontakt, dlatego dziecięcą garderobę trzeba wybierać bardzo uważnie.

Jakie powinny być ubrania dla dzieci?

Wybierając ubranka dziecięce, warto kierować się przede wszystkim wygodą i bezpieczeństwem malucha. Pod uwagę należy wziąć wyjątkowe potrzeby aktywnych użytkowników takiej odzieży oraz cechy ich skóry, która jest delikatna, podatna na podrażnienia i reakcje alergiczne. Dobry sklep z ubraniami dla dzieci powinien oferować garderobę o fasonach, które nie krępują ruchów, ewentualnie z materiałów, które zapewniają pełną swobodę. Warto unikać również drapiących aplikacji, niepraktycznych zapięć czy innych elementów ubrań, które mogą dobrze wyglądać, ale dla dziecka potrafią stać się prawdziwym utrapieniem. 

Z czego powinna być produkowana odzież dziecięca?

Wymagająca skóra niemowląt i dzieci sprawia, że najpopularniejsze tkaniny na ubranka dziecięce to te z włókien naturalnych, jak wełna, bawełna, bambus czy len. Bielizna dziecięca i inne części garderoby, które mają bezpośredni kontakt z naskórkiem, powinny być szyte z materiałów, które są miękkie i gładkie, a co za tym idzie przyjemne w dotyku (bielizna dostępna na https://raspberryrepublic.pl/kategoria/bielizna-dziecieca/). Kolejna kwestia to hipoalergiczność oraz higroskopijność, czyli zdolność pochłaniania wilgoci. Bawełna czy bambus świetnie przepuszczają powietrze, pozwalając skórze oddychać, a wełna merino ma tak dobre właściwości termoizolacyjne, że sprawdza się i zimą, i latem. Istotna przy zakupie ubrań dla dzieci jest także ich wytrzymałość – odporność na częste pranie i prasowanie. Naturalnie takie właściwości ma między innymi dobrej jakości bawełna, ale niekiedy dla wzmocnienia stosuje się także jej mieszanki z dodatkiem włókien sztucznych. Te mogą nadawać ubrankom również innych pożądanych cech, jak na przykład elastyczność. Legginsy dziecięce czy sportowe bluzy wykonane z materiałów elastycznych są znacznie wygodniejsze i bardziej praktyczne, ponieważ powracają do swojego oryginalnego kształtu po wypraniu (legginsy -> https://raspberryrepublic.pl/kategoria/legginsy-dla-dzieci/). 

Jak widać, przy zakupie odzieży dziecięcej liczy się nie tylko rozmiar, fason czy kolory, ale także skład materiałowy produktu i inne detale. Dla maluchów najlepiej jest wybierać odzież komfortową w noszeniu, czyli taką która sprosta potrzebom najbardziej aktywnych. Z kolei w trosce o ich skórę, lepiej będzie postawić na wysoką zawartość naturalnych włókien, niż na designerski krój. 

Ubrania dziecięce dostępne na: https://raspberryrepublic.pl/

Redakcja enh.pl