Dlaczego leasing samochodu dostawczego się opłaca?

Leasing samochodów dostawczych to bardzo opłacalne rozwiązanie dla wielu przedsiębiorstw. Warto dowiedzieć się na jego temat nieco więcej, a także zapoznać się z głównymi korzyściami wynikającymi z tego sposobu finansowania.

Uniknięcie zamrażania środków

 

Wśród głównych zalet leasingu samochodu dostawczego można wskazać przede wszystkim uniknięcie zamrażania środków finansowych. Pojazdy ciężarowe są uznawane za jedne z najdroższych środków trwałych, dlatego ich finansowanie gotówką jest dla przedsiębiorstw problematyczne. Dzięki leasingowi możliwe jest rozłożenie kosztów zakupu pojazdu dostawczego na wiele lat, co zmniejszy koszty początkowe takiego rozwiązania.

Elastyczne warunki umowy

 

MAN FS oferuje bardzo elastyczne warunki umowy leasingu zawieranego z przedsiębiorcami, co stanowi kolejną zaletę skorzystania z takiego rozwiązania. Warunki udzielanego leasingu dostosowywane są przede wszystkim do specyfiki przedsiębiorstwa, a także jego potrzeb oraz możliwości. Leasing samochodu dostawczego może mieć także różny okres, ponieważ może trwać od dwóch do nawet pięciu lat. Im dłuższy czas trwania leasingu, tym niższa będzie comiesięczna płatność.

Brak formalności

 

Leasing samochodu dostawczego można otrzymać od ręki, bez konieczności dokonywania zbędnych formalności. Finansowanie nabycia samochodu ciężarowego leasingiem jest zdecydowanie łatwiejsze do uzyskania niż kredyt na zakup pojazdu, dlatego coraz więcej przedsiębiorców korzysta z takiego rozwiązania. MAN FS oferuje możliwość leasingu firmom, które funkcjonują na rynku przez minimum sześć miesięcy.

Optymalizacja podatkowa

 

Wzięcie leasingu na samochód dostawczy przez przedsiębiorstwo może wiązać się także z korzystnymi optymalizacjami podatkowymi. Dzięki leasingowi możliwe jest dokonywanie w firmie odliczeń, które bez wątpienia wpływają na uzyskiwane zyski. Przedsiębiorca nie musi spełniać żadnych dodatkowych wymagań, aby korzystać z optymalizacji podatkowych. Są one w pełni legalne, dlatego nie wiążą się również z żadnym zagrożeniem dla przedsiębiorcy. Im większe koszty ponosi przedsiębiorca, tym mniejsze będą jego zobowiązania podatkowe.

Prawo do wykupu

Kolejną zaletą skorzystania z oferty leasingu samochodów ciężarowych jest możliwość ich wykupu po zakończeniu umowy. Dzięki temu przedsiębiorca może nabyć pojazd za niewielki procent jego wartości, który jest znacznie niższy niż wartość rynkowa samochodu dostawczego. Oczywiście istnieje również możliwość rezygnacji z wykupu. W tym przypadku można zakończyć leasing oraz zdecydować się na leasing na kolejny pojazd, który może być podobny lub zupełnie inny.

 

Zobacz także: https://www.enh.pl/za-co-straz-miejska-moze-wystawic-mandat

Redakcja enh.pl