Czy trzeba używać osobnych kosmetyków do pielęgnacji i do makijażu?

Nowoczesne kobiety szukają ultraszybkich rozwiązań, które w pełni odpowiadają na potrzeby ich skóry. Podkład do twarzy nie musi być jedynie kosmetykiem, który daje dobre krycie, ale takim, który zapewnia pielęgnację. Na jakie podkłady warto zwrócić uwagę?

Podkład do twarzy w formie serum

Podkłady do twarzy już dawno przestały kojarzyć się z ciężkimi i gęstymi kosmetykami. Oczekiwania wobec takiej pielęgnacji są wysokie, dlatego producenci zaczęli tworzyć coraz lżejsze formuły, a dodatkowo wzbogacone witaminami i bogatymi składnikami. Taki jest właśnie podkład serum od L’oreal. True match skoncentrowane serum w podkładzie to innowacyjny kosmetyk do twarzy, który łączy w sobie cechy podkładu i serum. Pielęgnacja i makijaż są możliwe codziennie przy użyciu tego jednego kosmetyku wysokiej jakości. Często poświęca się zbyt wiele czasu na codzienną pielęgnację, używając do tego kilku kosmetyków. Nowoczesne formuły skupiają się na tym, aby w jednym kosmetyku, można było utrzymać kilka różnych zastosowań. Serum w formie podkładu to połączenie bogatej i skoncentrowanej receptury z dobrym kryciem skóry i delikatnym makijażem. 

Dlaczego warto używać serum w podkładzie?

Formuła serum jest obecnie bardzo popularna i na półkach sklepowych można zauważyć dużo kosmetyków do twarzy w tej formie. Zasadnicza cecha serum to jego skoncentrowana formuła, dzięki której działa ono silniej niż zwykły krem. Bogate składniki jakie zazwyczaj zawiera, bardzo pozytywnie wpływają na skórę i mogą wnikać głęboko w jej warstwy. Szczególnie popularne są serum z kwasem hialuronowym, który ma właściwości wiążące wodę. Wpływa to na dogłębne i długotrwałe nawilżenie. Serum z kwasem hialuronowym to doskonały sposób na codzienną pielęgnację. Dodatkowo w postaci podkładu, taki kosmetyk może zdziałać cuda. Nie trzeba martwić się czy używać serum i potem podkładu, tylko w jednej formule jest wszystko co potrzebne. Jest to idealny podkład dla kobiet, które stawiają przede wszystkim na dokładną pielęgnację, a przy okazji chcą mieć nieskazitelnie gładką cerę bez niedoskonałości. 

Czym wyróżnia się ten kosmetyk?

Jeśli mówimy o serum w podkładzie od L’oreal, to jego główna cecha to wyrównanie kolorytu twarzy. Jest to możliwe między innymi dzięki kwasowi hialuronowemu, który sprawia, że skóra jest sprężysta i bardziej wypełniona. Zawarte w nim świetliste pigmenty zapewniają krycie, które dodaje skórze promiennego wyglądu. Nie jest to ciężka warstwa podkładu, tylko lekka formuła. Efekt stosowania jest bardziej naturalny bo przypomina no makeup. Skóra ma wyrównany koloryt, a kwas hialuronowy dogłębnie ją nawilża. Ponadto wpływa na spłycenie drobnych zmarszczek, jędrność i wygładzenie skóry. Delikatny makijaż przy użyciu tego podkładu w formie serum to piękna i naturalna ozdoba, która pielęgnuje skórę. Kwasy takie jak kwas hialuronowy to substancje, które naprawdę nawilżają skórę, a nie działają jedynie powierzchownie. Wtedy można mieć pewność, że skóra jest cały czas nawilżona, a nie tylko chwilę, tak jak po nasmarowaniu się kremem. 

Redakcja enh.pl