Co warto wiedzieć o pierścionkach zaręczynowych?

Zaręczyny to ważne wydarzenie w życiu pary. Bardziej stresują się nim mężczyźni, gdyż to oni odpowiedzialni są za przygotowanie tego przedsięwzięcia i za jego odpowiednią oprawę. Wielu mężczyzn przygotowuje się do tego wydarzenia nawet i przez kilka miesięcy. Najwięcej stresu wiąże się z wyborem pierścionka, który powinien być wyjątkowy, oryginalny i niebanalny. Co warto wiedzieć o pierścionkach zaręczynowych? Poniżej kilka cennych wskazówek.

Złoto, białe złoto, a może srebro?

Zanim zakochany mężczyzna uda się do jubilera, najczęściej robi dokładne rozeznanie na wielu stronach internetowych, szukając modelu, który choć w części spełni jego oczekiwania. Wielu panów stwarza sobie tzw. „bazę” pierścionków, które podobają im się i które najprawdopodobniej zachwycą ich przyszłe narzeczone. Trzeba jednak pamiętać o tym, że wybór różnorodnych modeli na rynku jest tak duży, że bardzo ciężko szybko i sprawnie zdecydować się na jeden konkretny model pierścionka. Większość panów kompletnie nie wie, czy ich partnerkom bardziej spodobałby się pierścionek zaręczynowy wykonany z białego złota, żółtego złota czy może ze srebra. Dlatego też, w takiej sytuacji dobrze jest postawić na klasykę, czyli uniwersalne i ponadczasowe żółte złoto. Pierścionek zaręczynowy musi być wyjątkowy i unikatowy. Srebro zdecydowanie nie będzie tu najlepszym rozwiązaniem (chyba, że pan jest na 100% pewny, iż jego ukochana nie przepada za złotem, a nosi tylko i wyłącznie srebrną biżuterię).

Jak wybrać idealny model?

Przeglądając witryny sklepowe znanych sklepów z biżuterią, można zauważyć, że moda biżuteryjna jest bardzo zróżnicowana. Pierścionki zaręczynowe mogą występować w wersji z brylantem, szafirem, rubinem oraz ze szmaragdem. Bezapelacyjnie, najczęściej wybór pada na prawdziwy, szlachetny i luksusowy diament. Wiele pań nigdy wcześniej nie miało na swoim palcu prawdziwego diamentu, dlatego też panowie chcą, by takie wydarzenie miało odpowiednią oprawę i w ramach oświadczyn obdarowują swoje ukochane niespotykanym, wyjątkowym kamieniem. Diamenty są uniwersalne i pasują do wszystkiego, dlatego można mieć pewność, że taki pierścionek panie będą nosiły zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. Wiele z nich często do pierścionka zaręczynowego wybiera inną biżuterię, która wówczas idealnie z nim współgra i tworzy harmonijną, spójną całość.

Inne kamienie

Wielu paniom podobają się pierścionki o dość niestandardowych kształtach, które posiadają kolorowe kamienie oraz wiele innych ozdobników. Wówczas panowie bardzo skrupulatnie poszukują pierścionka zaręczynowego, który będzie niesztampowy, oryginalny i unikatowy. Najlepiej sprawdzają się w tym przypadku modele, które ozdobione są pięknymi rubinami, szmaragdami, a nawet szlachetnymi, dużymi perłami. Taki pierścionek jest wyjątkowy i niezwykle ciekawy. Wielu jubilerów nawet na specjalne, indywidualne zamówienie klienta stworzy szybko i sprawnie pierścionek, który będzie zgodny z wymaganiami kupującego. Jednym z nich jest jubiler LUVA. Wówczas panie mogą mieć pewność, że posiadają model, który nie tak łatwo kupić w sklepach z biżuterią.

Redakcja enh.pl