5.10.15 zwrot w tym sklepie od A do Z

Obecnie robienie zakupów w sklepach internetowych stało się niezwykle łatwe, szybkie, bezpieczne, tanie i wygodne. Nie ma nawet problemu z tym, aby zwrócić zakupiony towar. Jeśli komuś nie podoba się to, co otrzymał, to wystarczy spakować daną rzecz i ją odesłać. Sprzedawca zwróci pieniądze i po kłopocie. Wszystko można załatwić oczywiście w zaledwie kilku krokach.

W sklepie 5.10.15 możesz dokonać zwrotu zamówionych towarów

5.10.15 zwrot jest możliwy w ciągu trzydziestu dni od daty doręczenia zamówienia. Nie ma znaczenia powód odstąpienia od umowy. Można odesłać przedmiot, jeśli nie spełnia on oczekiwań. Czasem zakup był przez przypadek, nieprzemyślany, pod wpływem chwili. Na szczęście w przypadku zakupów online zawsze można się wycofać i odzyskać pieniądze. Sprzedawca bez problemu je zwróci.

Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że na przedmiocie nie może być żadnych śladów użytkowania. W przeciwnym razie sprzedawca nie ma obowiązku przyjmowania zwrotu i oddania pieniędzy. W celu skorzystania z prawa odstąpienia od umowy sprzedaży należy poinformować o tym fakcie. Można to zrobić w tradycyjny sposób, czyli poprzez wysłanie listu pocztą. Nie trzeba jednak tego załatwiać w ten sposób. Zdecydowanie szybciej i łatwiej jest wysłać maila. Wiąże się to z zerowymi kosztami. Dużym udogodnieniem będzie również skorzystanie z gotowego formularza udostępnionego przez sprzedawcę. Oczywiście nie jest to obowiązkowe. Zawsze można napisać oświadczenie odręcznie. Najważniejsze będzie podanie podstawowych danych o zamawianiu i kupującym.

5.10.15 zwrot w kilku krokach

5.10.15 zwrot jest niezwykle prosty. Zacząć należy od wypełnienia druku. W otrzymanej przesyłce znajduje się już gotowy formularz. Na liście są wszystkie zamówione produkty. Wystarczy zaznaczyć rzeczy, które chce się zwrócić. Można odesłać pojedyncze produkty lub całe zamówienie. Klient nie musi nawet podawać przyczyny odstąpienia od umowy. Kolejnym krokiem będzie zapakowanie towarów. W paczce musi znaleźć się oczywiście wypełniony wcześniej formularz zwrotu. Istnieje też możliwość przesłania go w pierwszej kolejności, a dopiero później zwrócenie przedmiotów.

Istotne jest to, aby odesłać przedmioty na właściwy adres. Na paczce mają widnieć następujące dane:

MAGAZYN SPEDIMEX – Dział Zwrotów 5.10.15. Budynek nr 2 Sosnowiec 1B 95-010 Stryków.

Kiedy nastąpi zwrot należności?

Na zwrot pieniędzy po odesłaniu produktu nie będzie trzeba długo czekać, najczęściej środki pojawiają się na rachunku bankowym klienta w ciągu kilku dni. Można mieć pewność, że nie nastąpi to później niż w ciągu 14 dni od daty potwierdzenia odbioru paczki ze zwracanym przedmiotem. Zwrot należności nastąpi w taki sam sposób, w jakich klient dokonał płatności. Jeśli przesyłka została opłacona za pobraniem, to sprzedawca wysyła pieniądze na numer rachunku podany formularzu zwrotu. Pamiętać należy o tym, aby upewnić się, że jest on prawidłowy. Sprzedawca poinformuje o dokonaniu zwrotu drogą mailową.

Co jeszcze warto wiedzieć o zwrotach?

Jeśli ktoś chce dokonać zwrotu w sklepie, to musi liczyć się z poniesieniem kosztów związanych z wysyłką towaru. Kolejną kwestią jest to, że 5.10.15 zwrot przedmiotów zakupionych w sklepie internetowym nie jest przyjmowany w sklepie stacjonarnym. Zalogowani klienci mogą na bieżąco sprawdzać status zwrotu na swoim koncie na stronie internetowej. Po jego zarejestrowaniu zostanie poinformowany drogą mailową. W ciągu 14 dni od otrzymania oświadczenia od klienta o odstąpieniu od umowy zostaną dokonane wszystkie płatności wraz z kosztami doręczenia towaru.

Redakcja enh.pl